Na prestižní cenu Talent Vysočiny jsou každoročně navrhováni talentovaní žáci a studenti z Vysočiny v pěti oborech humanitním, uměleckém, přírodovědném, technickém, sportovním v kategoriích základní školy (ZŠ) a střední školy.

„ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod získala nominaci v uměleckém oboru v kategorii ZŠ pro Jitku Musílkovou hra na housle, Lilianu Beránkovou, Michaelu Šrámkovou, Kristinu Veletovou a Petru Zajíčkovou všechny hra na akordeon. Vítězkou uměleckého oboru v kategorii ZŠ se již počtvrté stala akordeonistka Michaela Šrámková, Cenu hejtmana Kraje Vysočiny získala poprvé akordeonistka Kristina Veletová,“ pochlubil se ředitel brodské ZUŠ Jindřich Macek.

„Za Gymnázium Jihlava byl v uměleckém oboru v kategorii ZŠ nominován Vojtěch Čermák žák ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod hra na housle, za ZŠ Velká Losenice Miroslav Kružík a Filip Lacina žáci ZUŠ J. V. Stamice Havlíčkův Brod hra na akordeon,“ doplnil Macek. V témž oboru v kategorii střední školy byli za brodskou ZUŠ nominováni Jindřich Macek hra na fagot, Jan Novotný a Yang Cai oba hra na klarinet, a Zuzana Kruntorádová a Anna Zajíčková obě hra na akordeon.