VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Brodské gymnázium patří o prázdninách řemeslníkům

Havlíčkův Brod – Také gymnázium v Havlíčkově Brodě se řadí ke školám, jež v průběhu prázdnin opanoval čilý stavební ruch. Po kompletní obnově sociálního zařízení, výměně oken, zateplení a rekonstrukci fasády přišla na řadu výměna elektroinstalace.

12.8.2014
SDÍLEJ:

Dělníci se v budově brodského gymnázia pustili do opravy elektroinstalace.Foto: Gymnázium Havlíčkův Brod

„Uskuteční se ve dvou etapách. První probíhá teď o prázdninách, druhá naváže v průběhu příštího léta," uvedl ředitel školy Hynek Bouchal. Ten dodal, že rekonstrukce zahrnuje kompletní výměnu slaboproudých rozvodů v celé škole a také výměnu silnoproudých rozvodů v nové budově.

„Nainstalován bude i protipožární systém, rekonstrukcí projde telefonní ústředna, telefonní rozvody a zaveden bude i nový rozhlasový systém. Nechybí ani osazení školy bezpečnostními kamerami, zbudování nového zabezpečení vstupů do budovy, kompletní obnova datových rozvodů i zavedení wi-fi sítě v celém areálu školy," vyjmenoval Bouchal a podotkl, že celá tato investiční akce byla zhotovitelem vysoutěžena za 10,5 milionu korun.

Platí zřizovatel, tedy hejtmanství

Všechny výše uvedené stavební úpravy havlíčkobrodského gymnázia financuje zřizovatel školy, jímž je Kraj Vysočina. „Jejich celková výše v současné chvíli činí 28 a půl milionu korun. Nejde však o jediné investice, jež byly v posledních třech letech investovány do vybavení školy," pokračoval Bouchal.

Gymnáziu se daří čerpat peníze i z evropských programů. „Přes jeden milion korun byl, a to díky dvěma projektům evropského Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, investován do počítačového vybavení. Gymnázium se též účastní celokrajského projektu Přírodní a technické obory – výzva pro budoucnost, díky němuž jsme na jaře pořídili novou učebnu chemie a získáváme i nové vybavení pro chemii, biologii a fyziku v celkové výši 1,8 milionu korun," poznamenal Bouchal.

Díky dalšímu celokrajskému projektu Badatelská centra, financovanému z Rozvojového operačního programu vznikne v půdních prostorách staré budovy gymnázia vědecké centrum vybavené špičkovými přístroji pro fyzikální, chemické a biologické experimenty. „Celkem šest milionů korun z tohoto projektu půjde do stavebních úprav a tři a půl milionu korun do samotného vybavení," upřesnil Bouchal.

Všechny uvedené investice jsou podle ředitele Bouchala základním předpokladem pro to, aby Gymnázium Havlíčkův Brod drželo krok s dobou a bylo vskutku moderní školou. „Vedení školy, jeho profesoři a v neposlední řadě i studenti se musí postarat o to, aby byl tento finanční vklad náležitě zúročen, aby škola i nadále patřila k nejlepším vzdělávacím ústavům v regionu, stejně jako se jí to dařilo během drtivé většiny 279 let její existence," uzavřel Bouchal.

Pracuje se také ve Světlé

Brodské gymnázium není samozřejmě jedinou školou v okrese, kterou přes prázdniny obsadili dělníci.  Renovuje se například i ve školních budovách ve Světlé nad Sázavou. Tamní radnice totiž získala dotaci ve výši jednadvaceti milionů korun z ministerstva životního prostředí.

„Díky ní jsme mohli přistoupit k uskutečnění náročného projektu výměny oken, zateplení a odizolování budov základní a mateřské školy Lánecká a také mateřské školy Na Sídlišti," uvedl starosta města Jan Tourek s tím, že vzhledem ke svému rozsahu budou tyto práce pokračovat i v průběhu příštích letních prázdnin.

Autor: Jaromír Kulhánek

12.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
46

ANO nevyhrálo na Brodsku jen v necelé desítce obcí

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení