V nejbližších dnech dojde k samotnému převodu a Havlíčkův Brod tak získá sto procentní podíl v této společnosti, která vlastní budovu kina.

„Dosud vlastnili podíly hned tři společníci, tedy odborový svaz pracovníků textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS), havlíčkobrodská Podniková odborová organizace OS a město Havlíčkův Brod," uvedl starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl. Ten dodal, že město do této doby vlastnilo pouze podíl ve výši dvacet jedna procent.

„Radnice již v lednu obdržela návrh usnesení valné hromady, která schvaluje odprodej podílů od stávajících společníků. V praxi to znamená, že dojde ke změně vlastnických podílů ve společnosti, a to formou odprodeje obchodních podílů," vysvětlil již dříve Tecl s tím, že vše schválila valná hromada a zastupitelstvo města.

ZNALECKÝ POSUDEK

Nyní oba společníci dali návrh, který zastupitelé schválili. „Město zaplatí dvanáct milionů korun a získáme tak sto procentní podíl ve společnosti, která vlastní budovu, ve které je umístěno kino," pokračoval Tecl.

Radnice si také nechala zpracovat znalecký posudek, podle kterého má tato společnost hodnotu šestnáct milionů korun.

„Pro město je to velmi výhodná investice, a to nejen z ekonomického hlediska, ale získáme především vlastní kulturní zařízení. Samozřejmě se ještě musíme domluvit na konkrétních podmínkách tohoto převodu a vše opět musí schválit valná hromada," konstatoval Tecl.

Podle starosty nikdo z brodských zastupitelů nechce řešit personální otázky. „Kino bude nadále fungovat naprosto stejně. Město bude akorát dohlížet nad všemi činnostmi a kulturními akcemi. Do budoucnosti jsou zde samozřejmě i místa, kam by se dalo investovat, například nové sedačky," řekl Tecl s tím, že vše bude záležet na zastupitelích a konkrétních jednáních.

Podle něho je například promítací technika na velmi kvalitní úrovni. „Bude to náš majetek, takže pevně věřím tomu, že i zastupitelé budou k investicím vstřícnější," nechal se slyšet starosta Havlíčkova Brodu.

Ten dodal, že by rád touto cestou také poděkoval všem zaměstnancům, kteří se podílejí na provozu a pořádaní všech kulturních akcí a divadelních představení.