Soutěž byla jedním z mnoha programových bodů celého sobotního odpoledne, které pořadatelé vyhradili a věnovali především svým obchodním partnerům, zákazníkům, jejich zaměstnancům a rodinám. Na Vysočinu zavítali z mnoha míst celé republiky.

„Do letošního a v pořadí již čtvrtého ročníku Mistrovství mechaniků se přihlásilo pětadvacet soutěžních dvojic z autosalonů, autoservisů a dalších provozoven našich zákazníků," uvedla Petra Záborská ze společnosti CoraHB autodíly. „Soutěžící se museli vypořádat z šesti disciplínami. Byly jimi: hod na cíl, demontáž a montáž brzdových kotoučů a destiček, demontáž a montáž rozvodového řemene, výměna kola, zkompletování spojkového setu a poslední disciplínou byla kompletace turba. Disciplíny jsou každý rok jiné 
a mechanici se je dozvědí 
až v den konání soutěže," vysvětlila Záborská.

Do Havlíčkova Brodu přijela i loňská vítězná dvojice mechaniků z jihlavské pobočky společnosti CoraHB autodíly – Pavel Přibyl a Jiří Stejskal.

„Samozřejmě, že se pokusíme náš loňský triumf zopakovat a chceme podat co nejlepší výkon," usmál
se ještě před vlastním zahájením celého klání Přibyl a dodal, že žádná ze soutěžních disciplín je nepřekvapila. „Malinko nás ale může pozlobit ta kompletace turba. Tam zcela přesně nevíme, co nás čeká," připustil Přibyl a na otázku, jsou-li určené soutěžní disciplíny takovým průřezem jejich každodenní práce, odpověděl, že ano. „Je to v podstatě náš každodenní chleba," podotkl.

Bohatý doprovodný program

Areál havlíčkobrodského letiště ale nebyl v sobotu „hermeticky" uzavřen pouze pro obchodní partnery
a zákazníky společnosti CoraHB autodíly. Zavítat do něj mohli i běžní návštěvníci. Pořadatelé pro ně připravili bohatý doprovodný program.

Na své si přišli malí i velcí. Viděli například rekonstrukci letecké bitvy z prv-ní světové války v podání funkčních modelů létajícího cirkusu Great War Flying Cirkus, obdivovat mohli vskutku „nadupané a vytuněné" automobily, dále Kaipany, které smontovaly šikovné ruce středoškolských studentů technických oborů, a mnohé další technické či motoristické zajímavosti.

Stojí rozhodně za zmínku, že veškerý výtěžek ze vstupného a tomboly sobotní akce se pořadatelská společnost CoraHB autodíly rozhodla věnovat na dobročinné účely. Letos vybrané peněžní prostředky daruje opuštěným dětem žijícím 
v Dětském domově v Nové Vsi u Cotěboře.