„Všechny letní i příměstské tábory máme plné. Účastníky jsou především děti, které k nám chodí na zájmové kroužky. V září však nabídneme další nové zajímavé aktivity, pro případ, že by se vyskytli další zájemci, kteří by s námi chtěli sdílet nezapomenutelné zážitky a příjemnou zábavu," potvrdily například pracovnice AZ centra v Havlíčkově Brodě.

„V letošním roce pořádáme pouze dva tábory. První je zcela obsazen, ale druhý tábor, nazvali jsme ho Retrománie, nabízí ještě několik volných míst. Obecně ale musím konstatovat, že zájem o letní tábory klesá. Rodiny se zřejmě nacházejí v obtížné ekonomické situaci a šetří. Ještě před deseti lety bylo letních táborů dvakrát více. Ovšem s jistotou mohu říci, že děti mají zájem stále stejný," řekla Jaroslava Čermánková, ředitelka Domu dětí a mládeže v Chotěboři.

Ve Světlé nad Sázavou chystají příměstské tábory tamní občanské sdružení Free Time.

„Tábory tohoto typu jsou ve Světlé premiérou. Největší zájem vzbudil u dětí tábor zaměřený na keramiku, který je zcela zaplněn. U ostatních turnusů jsme prodloužili možnost se přihlásit, nabízíme ještě polovinu volných míst. Samozřejmostí je, že vedení táborů je obsazeno zkušenými vedoucími, kteří pro děti připravili soutěže, výlety, sportovní aktivity a také se nezapomněli připravit za takzvané mokré varianty," sdělila tamní organizátorka Eva Kořínková.

Ledči nad Sázavou se letos zaměřili na letní tábory s pohádkovými motivy.

„Děti se mohou těšit na návštěvu z vesmíru, cestu do nitra země nebo na setkání s mumií. Avšak většina těchto táboru je už obsazená, několik volných míst se vyskytuje pouze v pobytovém táboře Tajemství pyramid," prozradil Tomáš Doležal z občanského sdružení Inspiria.

„Všechny akce jsou úžasné. Děti se baví a nenudí se. Tyto tábory nejsou jen tábory, kde se hrají hry, ale dávají dětem mnohem víc ohledně vědomostí, zábavy a příjemné atmosféry," dodala jedna z účastnic letních táborů.

Radka Kárníková