Festival je jakási přehlídka dokumentace činnosti klubu a my jsme společně s jihlavskými turisty zastupovali oblast KČT Vysočina.
Pro letošní rok jsme se rozhodli náš odbor prezentovat dvojicí DVD – „125 let KČT v Praze" a „Pobytový zájezd havlíčkobrodských turistů v Beskydech".

Příspěvky z Vysočiny se porotě líbily

Festival začal v pátek, kdy jsme navštívili výstavu „Ze života KČT" a „Po kolejích za turistickými cíli" v budově zlínské radnice a individuálně jsme si, alespoň zvenku, prohlédli vilu Tomáše Bati.

Odpoledne, po nezbytné prezenci, přišlo na řadu uvítání od ředitele festivalu Ing. Miloslava Vítka a první promítání vybraných filmů ve zlínském Velkém kině. Sobotní dopoledne jsme věnovali zajímavé archeologické přednášce o nedalekém vrchu a lokalitě Klášťov a poté následoval odborný seminář na téma filmování a fotografování turistiky.

Pro zájemce byla umožněna prohlídka obuvnického muzea, muzea cestovatelů Hanzelky a Zikmunda nebo návštěva zlínského mrakodrapu tzv. „jednadvacítky".

Ve 14 hodin začínal hlavní festivalový program, který byl zahájen krátkým vystoupením místního dechového orchestru a představením hostů – zástupců KČT a zástupců města Zlína a města Vizovice. Následovalo předání cen za nejlepší festivalová díla a promítání oceněných filmů.

Měli jsme velkou radost, že i obě naše práce byly vybrány a oceněny a mohli jsme je společně s ostatními účastníky festivalu vidět na „velkém plátně". Program byl zakončen besedou a promítáním dobrodruha Richarda Jaroňka, který nás letos seznámil s oblastí Mosambiku.

Výlet na sv. Hostýn a hrad Lukov

Na neděli měli pořadatelé ještě připravený autobusový zájezd na sv. Hostýn a hrad Lukov.

Počasí bylo skvělé a tak i tato turistická část festivalu dopadla na výbornou a my jsme tak udělali pomyslnou tečku za 3. ročníkem Festivalu turistických amatérských filmů a fotografií a spokojeně jsme se vraceli z Valašska na Vysočinu.

Lenka Žáková, KČT Havlíčkův Brod