Výstavní sály budou pro veřejnost otevřeny od devíti do sedmnácti hodin.

Akce, které se zúčastní téměř padesát vystavovatelů, navazuje na předchozí ročníky a pětiletou tradici výstav kompenzačních pomůcek pro sluchově, zrakově a tělesně postižené. Město ji pořádá ve spolupráci s Centrem pro zdravotně postižené Kraje Vysočina a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých.

„Pro širokou veřejnost budou připraveny například i ukázky výcviku vodicích psů, poradenství týkající se zdravé výživy, měření krevního tlaku zdarma či prezentace nejrůznějších pomůcek pro lidi se zdravotními obtížemi, které jim usnadňují běžný život. K vidění a vyzkoušení budou i telefony pro seniory, brýle, pomůcky pro lepší vidění či slyšení, chodítka či elektrické tříkolky," uvedl za pořadatele Tomáš Hermann. Ten dodal, že návštěvníci si také mohou zakoupit různé dekorativní předměty, čaje i výrobky klientů, např. keramiku, mýdla, diáře či svíčky za výhodné ceny. Organizátoři připravili losování věcných cen pro příchozí a další doprovodný program.

„Cílem výstavy je představit veřejnosti spektrum možností, které nabízejí poskytovatelé různých sociálních služeb i výrobci a prodejci kompenzačních pomůcek, léčiv či potravinových doplňků," pokračoval Hermann.

Veletrh je součástí projektu „Implementace a vyhodnocování Střednědobého plánu rozvoje sociálních služeb ve městě Havlíčkův Brod", který je spolufinancován Evropským sociálním fondem prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost.