Iloně Jandové, jejímu partnerovi Martinu Brabcovi a samozřejmě i jejich novorozené dceři Lucii přišli poblahopřát ředitel nemocnice David Rezničenko, starosta města Havlíčkova Brodu Jan Tecl, lékaři i sestry porodního oddělení. Důvod měli více než dobrý. Ilona, Martin a Lucie se totiž stali hlavními aktéry letošního jubilejního tisícího porodu, který havlíčkobrodští porodníci vedli.

„Lucinka se narodila v sobotu 20. září v 5.43 hodin s porodní hmotností 3 460 gramů," připomněla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Ředitel nemocnice, starosta Tecl i lékaři rodičům i jejich dítěti popřáli do života jen to nejlepší a předali jim květinové a věcné dary.

„Je to naše první dítě a jméno vybíral Martin," usmála se sympatická maminka. „Od počátku jsme věděli, že to bude Lucie, o žádném jiném jméně jsme ani neuvažovali. Společně s námi jsou šťastní i všichni prarodiče," pokračovala Ilona. Ta dodala, že rodina bude žít ve Ždírci nad Doubravou. Porod podle jejích slov proběhl hladce, oporou v těžkých chvílích jí byl Martin, který byl na sále s ní. „Lékaři i sestřičky tady byli a jsou velice milí a ochotní. Všem jim moc děkujeme," přidal se novopečený otec Martin. Mladý pár nechce při jednom dítěti zůstat. „Do budoucna bychom si přáli mít ještě jedno dítě," dodali oba souhlasně.

V havlíčkobrodské porodnici se každoročně narodí kolem 1 400 dětí. V letošní statistice prozatím převládají chlapci.