Zdejší skautské středisko Bobříci si na tento den připravilo benefiční akci s názvem Skauti dětem aneb Pomáháme druhým. Výtěžek z akce poputuje na činnost Střediska rané péče, které pomáhá rodinám s dětmi po předčasném porodu, s postižením nebo s rizikem komplikovaného vývoje. Služba funguje pod havlíčkobrodskou Charitou.

Skauti sídlí ve stejné budově jako charitní Středisko rané péče. Aby se obě střediska navzájem seznámila a zároveň se spojilo příjemné s užitečným, Bobříci se rozhodli uspořádat benefiční odpoledne pro širokou veřejnost. A návštěvníci se mají opravdu na co těšit, protože si pro ně připravili pestrý, aktivitami nabitý program.

„Na místě budou připraveny různé soutěže pro děti, klub deskových her, rukodělné dílničky, Skautská kavárna nebo dílnička pro maminky. Děti i dospělí dostanou také možnost vyzkoušet si skautské dovednosti nebo budou moci zavítat do stylového skautského fotokoutku. Součástí akce bude také charitativní bazárek zaměřený na prodej hraček nebo upomínkových předmětů, do kterého zájemci mohou i něco věnovat,“ nastínila za havlíčkobrodské skauty Zuzana Komárková.

Přispět na činnost Střediska rané péče mohou lidé také vhozením dobrovolného částky do zapečetěných kasiček, které budou na akci k dispozici. „Službu podpoří také výtěžek z charitativního bazárku,“ doplnila mluvčí havlíčkobrodské Charity Aneta Slavíková. Benefiční akce ve Skaut klubu proběhne 14. dubna od 14 do 17 hodin. Kdo bude chtít, bude mít zároveň možnost nahlédnout i do samotného Střediska rané péče a dozvědět se tak, jak taková služba vlastně funguje a čím dokáže rodinám s dětmi pomoci.

„Středisko rané péče je jedna ze sociálních služeb Oblastní charity Havlíčkův Brod a jeho působnost sahá na celé území Kraje Vysočina. V letošním roce oslaví již šestnáct let své existence. Přímo v konkrétních domácnostech poskytuje bezplatnou pomoc rodinám s dítětem po předčasném porodu, dítětem s postižením nebo dítětem, kterému hrozí komplikovaný vývoj,“ popsala činnost střediska Aneta Slavíková. Raná péče je určena pro děti od narození až do sedmi let.