Někteří z nich údajně podkladům nerozumí či dokonce s vybudováním nadregionálního lyžařského střediska nesouhlasí.

„Šlo pouze o první etapu. Rekonstrukce se týkala především zlepšení stávající trati a podoby lyžařského střediska. Nebylo to ještě nic závazného," uvedl místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek. Ten podotkl, že většina zastupitelů nedala souhlas, aby se pokračovalo.

„První usnesení se týkalo modernizace způsobu zasněžování, přívodu vody, elektřiny a vybudování nové příjezdové cesty. Druhé usnesení se zaměřovalo již na formu realizace, včetně finančního krytí či přípravy na výkup pozemků. Třetí podklad se týkal nemovitostí a pozemků," vyjmenoval Honzárek.

Havlíčkobrodská radnice 
z toho důvodu chce pro zastupitele připravit osvětový seminář, na kterém by se zastupitelé mohli detailně seznámit s plánovanou modernizací areálu. „Myslím si, že mnoho lidí tomu nerozumí. Areál ve Vysoké by samozřejmě nemusel sloužit jen pro zimní sporty, ale i v letních měsících, například pro horská kola," konstatoval Honzárek.

Proti plánovanému projektu je již od samého počátku havlíčkobrodská místostarostka Ivana Mojžyšková. „Nedokážu si představit, že budeme rekonstruovat elektřinu a přívod vody na pozemcích obce, kde město nevlastní jediný metr," zdůraznila Mojžyšková. Podle ní je také nesmysl investovat miliony korun 
do nového parkoviště, které bude sloužit zhruba dva měsíce v roce.

„Peníze by měly jít do smysluplných věcí. Lidé tam stejně jezdit nebudou, pokud tam nebudou mít stejné podmínky pro lyžování jako například na Šacberku či Fajtově kopci," pokračovala Mojžyšková.

S tímto názorem se však neztotožňuje Aleš Kadlec, předseda Tělovýchovné jednoty Lyžař HB, který sjezdovku ve Vysoké provozuje.
„Rozhodně se nevzdáme. Myslím si, že je potřeba si uvědomit, že v zimních měsících využívají náš areál především obyvatelé Havlíčkova Brodu, a to nejen dospělí, děti a mládež, ale i školy a školky," řekl Kadlec. Ten podotkl, že souhlasí s tím, že nejen zastupitelé, ale ani další lidé nejsou příliš informovaní, a z toho důvodu se také zúčastní pracovního semináře.

„Na příštím zastupitelstvu by tak podklady mohly být předneseny znovu, ale již samostatně, tedy bod po bodu," nechal se slyšet Kadlec.
V dalších etapách se také počítalo se zprovozněním nové sjezdovky v délce 730 metrů a s převýšením 148 metrů. Dále je v plánu rozšíření a prodloužení stávající 420 metrů dlouhé sjezdovky o dalších zhruba čtyři sta metrů (dojezd by obě sjezdovky měly na jednom místě) a s výstavbou 150 metrů dlouhé dětské tratě. Suma, kterou by si takto komplexně pojatá modernizace vyžádala, se však pohybuje kolem jednoho sta milionů korun a je zcela mimo možnosti havlíčkobrodské radnice, obce Vysoká i Tělovýchovné jednoty Lyžař HB.

Rovněž se nabízí zprovoznění snowparku, který by měl k dispozici trať dlouhou tři sta metrů s převýšením padesát osm metrů.
První etapa, která nebyla schválena, měla stát okolo třiceti pěti a půl milionu korun.

Podle starosty Havlíčkova Brodu Jana Tecla jde o velmi významnou akci a radnice také již od začátku proto počítala, že využije nejen dotační peníze, ale i finance z privátního sektoru.

Místostarostka Mojžyšková má však obavy, aby lyžařský areál ve Vysoké nedopadl jako ski areál Vestec v Liberci, kde se potýkají s řadou problémů.