Práce budou trvat až do listopadu. „Během první etapy dojde k opravě omítek s doplněním původní štukové výzdoby, dále k rekonstrukci klempířských a zámečnických prvků na straně, směřující do Štáflovy ulice“ říká tisková mluvčí kraje Vysočina Jitka Svatošová.

Zároveň s těmito úpravami probíhá přestavba prostoru na dvoře gymnázia, jež se přemění na víceúčelové sportovní hřiště, které škole doteď chybělo a do nového kabátu se oblékne i vestibul.

Na příští dva roky jsou naplánovány zbývající dvě části úprav, které by měly probíhat ve stejných termínech, jako ta letošní, tedy od května do listopadu. „Ve druhé etapě podstoupí opravu brána na dvůr gymnázia, a také omítka na rohu ulice Boženy Němcové a Kozí. V závěrečné části bude zrenovována terasa a dvorek, v němž bude také provedeno systémové zateplení ” odtajnila Svatošová.

Celková cena za všechny tři rekonstrukční etapy bude 13,3 milionu korun a celou částku uhradí Kraj Vysočina. „Proběhla soutěž o nejlepší nabídku a nakonec jsme vybrali právě tuto, od firmy Quatro systém, která se nám zdála ze všech nejzajímavější, ” říká Svatošová.

Stará budova gymnázia stojí na svém místě již od roku 1964. Pro její potřeby, s ohledem na počet studentů, byla uvolněna v minulosti dokonce jedna budova základní školy Štáflova. Díky stále stoupajícímu počtu studujících a potřebě nových kabinetů, byla nakonec ke staré budově gymnázia připojena budova nová, slavnostně otevřená v roce 1982.