Nové propojení budov ulehčí zaměstnancům skláren život. „Urychlí to celý proces výroby přes skladování až po logistiku,“ vyzdvihla hlavní výhody novinky mluvčí světelských skláren Gabriela Jankovská. „Nejdůležitějším úkolem pásového dopravníku je, aby výroba nebyla bržděna tím, že hotové výrobky není kam dávat,“ dodala.

Mimo jiné se urychlí i expedice. „Tento proces zefektivní výrobu v tom smyslu, že ve chvíli, kdy vznikne požadavek na nějakou dodávku nebo nastane nějaká expediční lhůta konkrétní zakázky, tak orientace, doprava a další úkony budou snazší a rychlejší,“ prozradila Jankovská.

Hotovo bude zhruba za měsíc. „Dokončení celé stavby včetně instalace technického řešení by mělo být 10. listopadu tohoto roku, na kdy je naplánováno zahájení zkušebního provozu. Ten bude trvat zhruba měsíc a pak už dopravník bude fungovat v běžném provozu. Jeho kapacita bude 400 palet za 24 hodin,“ informoval Jan Vaněk, personálního ředitel Crystalite Bohemia.

„Sklad, do nějž dopravník ústí, bude k datu spuštění dopravníku připraven. V současné době tento sklad nabízí kapacitu zhruba 8 a půl tisíce paletových míst. Dopravník nám ulehčí přepravu hotových a zabalených výrobků do skladu i jejich následnou expedici. Je také jedním z výchozích bodů pro plánované rozšíření našich skladových kapacit o zhruba 9 a půl tisíce paletových míst, která by měla vzniknout v nových skladech,“ uvedl Vaněk.

Další sklady by měly vzniknout za stávající budovou. „Nejprve ale musíme dořešit nákup zmíněných pozemků, teprve pak, věříme, že již příští rok začneme sklady stavět. Tato investice by se měla pohybovat zhruba mezi 60 a 75 miliony korun,“ vyčíslil Vaněk.

Nový pásový dopravník je dlouhý 150 metrů a je přesně pět metrů nad zemí. „Maximální investice, kterou jsme chtěli do tohoto zařízení vložit, byla 28 milionů korun, ovšem výsledkem poptávkového řízení na dodávku celého projektu jsme nakonec dosáhli částky kolem 23 milionů korun. Snížení ceny se přitom nepromítlo do námi požadovaného technického řešení a výkonu, ale bylo dáno spíše několika významnými úsporami, které nám byli dodavatelé schopni nabídnout,“ uzavřel Vaněk.