Do prodejní akce se přihlásila asi stovka žen z Přibyslavi i okolí.

Jak funguje burza, určená maminkám, které se potřebují doma zbavit přebytečných věcí,  i těm, které chtějí svoje dítě pěkně obléci, obout, ale mají hluboko do kapsy, vysvětlila Deníku za vedení klubu Harmonie Petra Pejzlová.

„Každá maminka, která má zájem na burze prodávat, zavolá do Harmonie, kde jí přidělíme osobní značku a vyzvedne si formulář. Do něj vypíše, co hodlá na burze nabízet a na kolik si věci cení. Pak přijde za námi, my zboží zkontrolujeme, roztřídíme, připravíme k prodeji. V současné době se nám přihlásila již stovka žen, každá z nich bude nabízet dobrou stovku kusů různého zboží, ať už oblečení, obuvi nebo hraček," upřesnila Pejzlová s tím, že zboží k prodeji musí být čisté, vyprané, nesmí být potrhané, poškozené nebo výrazně obnošené.

Výběr dětského ošacení, obuvi a hraček začal už v pondělí, prodávat se bude ve čtvrtek a v pátek. Ve srovnání s minulými ročníky ale na návštěvníky burzy čeká několik novinek.

"Především musím konstatovat, že i na burze, kde se věci nabízejí většinou za symbolickou částku, jsme zjistili případy krádeží. Proto se letos změní systém prodeje, celý prostor ohlídají kamery," zdůraznila Pejzlová.  Do třídění zboží a následného prodeje se zapojí zhruba tři desítky maminek z přibyslavského klubu, jejich kamarádky a známé. Zboží, které se na burze neprodá, si mohou majitelky odnést domů nebo ho věnovat na dobročinné účely.  Pro nemocnice, na charitu, do azylového domu pro matky s dětmi nebo do některého dětského domova. Burzu oblečení, obuvi a potřeb pro děti pořádají maminky z klubu Harmonie pravidelně dvakrát do roka, na jaře a na podzim.

Velký dík v letošním roce patří od pořadatelů burzy přibyslavským hasičům.

„Burzu pořádáme pravidelně v objektu starého špitálu, ale tam je letos výstava. Proto nám hasiči nabídli svoje prostory, ochotně a rádi za přijatelnou částku. Ovšem prostory hasičárny jsou poněkud menší, než starý špitál. Proto se letošní podzimní burza koná v poněkud stísněnějších podmínkách, proto objemnější předměty, jako například dětské kočárky, nabízíme prostřednictvím inzertní tabule," vysvětlila Petra Pejzlová.