„Bohužel, jeho stav tomu odpovídá,“ podotkl starosta města Vlastimil Marušák. Neudržovaný objekt dělal městu ostudu už proto, že leží hned vedle hlavní silnice směrem na Havlíčkův Brod. Po doporučení stavebního technika tedy bytový dům čeká důkladná rekonstrukce. A to včetně výměny koupelen, toalet, stoupaček, podlahových krytin, omítek vně i uvnitř, instalací a oken.

„Topení bude z elektrických přímotopů vyměněno za plynové ústřední topení,“ doplnil starosta Marušák. Díky takto komplexní opravě se zvedne kvalita bydlení i celkový vzhled domu. Dojde i k opravě suterénů, které budou rozděleny na sklepní prostory pro byty a nebytové skladové prostory, které město dále využije.

„Nyní je hotová projektová dokumentace. Na jejím základě musíme požádat o stavební povolení a během této doby provedeme výběr stavební firmy. Až zastupitelstvo schválí výběr firmy a uvolnění finančních prostředků, budou zahájeny stavební práce. Odhaduji, že by toto mohlo nastat na konci letošního nebo na začátku příštího roku,“ upřesnil starosta.

Během té doby musí radnice vymyslet, jak budou práce probíhat, protože nelze celý dům vystěhovat a předat ho stavební firmě. „Budeme muset postupně uvolňovat byt po bytu,“ konstatoval starosta.