Jak upřesnil starosta Jan Tecl, zastupitelé odsouhlasili zatím jen záměr prodeje. „V praxi to znamená, že budova je na prodej. Zájem mohou projevit i další kupci. Zatím je to jen Oblastní charita,“ upřesnil. O prodeji a konkrétních podmínkách budou jednat zastupitelé znova v červnu.

Akademii chtělo město původně opravit a využít pro potřeby školství. Teď radní změnili názor. Rekonstrukce by stála nejméně osmdesát milionů a město by muselo dotovat i provoz budovy.

Charita chce do akademie nastěhovat svoje služby, které má v několika budovách ve městě. Plánuje otevřít školící centrum. Proti prodeji budovy byla například koaliční zastupitelka Jana Fischerová, podle jejího názoru by akademie měla sloužit opět školství. „Ale vážím si Charity za její práci zdůraznila. Pro prodej byl naopak opoziční zastupitel Zdeněk Dobrý, podle jehož názoru město opravu a provoz takové budovy nezvládne. „Nezávidím zastupitelům takové rozhodování. Ale není mi jasné, kde Charita vezme najednou tolik peněz,“ komentoval verdikt zastupitelů živnostník Milan Kadlec.

O prodeji akademie se radní poradí s právníky. „Podmínky budou přísné. Nechali jsme si udělat odhad a budovu neprodáme za nižší cenu než jedenáct milionů. Chceme záruky, že Charita do určitého data akademii opraví a bude využívat. Město chce mít předkupní právo, jestli to Charita nezvládne,“ zdůraznil místostarosta Zbyněk Stejskal. Podle ředitelky Charity Simony Tomanové Charita se vším počítá. „Jsme největší poskytovatel sociálních služeb v celém okrese. Máme málo místa, potřebujeme kvalitní zázemí Můžeme dosáhnout na opravy budovy i na dotace z evropských fondů,“ upřesnila.