„Z funkce vedení mateřské školy odešla po patnácti letech působení ředitelka Ludmila Málková. Školu se v době jejího ředitelování podařilo pozvednout na velmi vysokou úroveň," informoval starosta Vísky, Ondřej Čapek.

Obec se o mateřskou školu podle Čapka také odpovídajícím způsobem starala a snažila se jí zajistit kvalitní materiální vybavení.

„Díky financím z obecního rozpočtu získala mateřská škola nová okna, dveře, izolaci půdních prostor, rekonstruovala se kuchyně i toalety," upřesnil starosta s tím, že mateřská škola ve Vísce, kde se specializují i na děti s logopedickými problémy, byla dobře zaplněna a poskytovala předškolákům skutečně kvalitní a dobře hodnocenou péčí.

„ Na tom všem se velkou měrou podílela právě odcházející ředitelka Ludmila Málková, která se své práci věnovala opravdu s velkým nasazením," zdůraznil starosta Čapek.

Na post ředitelky po  odchodu Ludmily Málkové proběhla dvě výběrová řízení. První skončilo bez výsledku, druhé již vedlo ke jmenování nové ředitelky. Tou je od nového roku Helena Moravcová.