Jedním z těch, kdo nabízejí návštěvníkům malou ukázku ze svých domácích pokladů, je bývalá starostka Chotěboře Eliška Pavlíková.

Se sbíráním čajového porcelánu začala Eliška Pavlíková asi v roce 2005. „Nejdřív jsem sbírala kávové hrnečky Nescafé, ale pak jsem propadla také originálnímu čajovému porcelánu," přiznala sběratelka s tím, že slabost pro sbírání krásných věcí zdědila po mamince.

Dnes se Eliška Pavlíková zaměřila výhradně na čajovou řadu Pickwick. Čajové servisy této firmy se vyznačují především veselými výrazně barevnými konvičkami, které připomínají pokaždé jiný druh ovoce. Malinu, jahodu nebo ostružinu. „V současné době mám doma asi sto kusů čajového porcelánu a stovku kusů různých kávových hrnečků," přiznala sběratelka. Takový koníček je poměrně náročný na prostor, ale to Eliška Pavlíková vyřešila zvláštními policemi v kuchyni. Její barevný porcelán ale není jen na ozdobu, ocitá se pravidelně na stole hlavně při různých rodinných oslavách. Po nových kouscích do sbírky nemusí Eliška Pavlíková složitě pátrat. Stále nové kousky objevuje při pravidelných návštěvách obchodů a marketů.

„Čas od času přichází Pickwick s nějakou novou ovocnou řadou. Při té příležitosti nabídne milovníkům čajů také originální sadu konviček a hrnečků. Kromě toho i moje rodina o mé zálibě ví. Takže moji blízcí už nemusejí dlouho přemýšlet, co mi dát k Vánocům," podotkla sběratelka s úsměvem. Jak zdůraznila, není zase tak aktivní sběratelkou, aby pravidelně navštěvovala například sběratelské burzy, svoje hrnečky a konvičky také s ostatními sběrateli nevyměňuje. „Sbírám porcelán hlavně pro radost. Je to pro mě zábava i odpočinek," dodala Pavlíková.