Například restaurace Panský dům v Chotěboři na seznamu únorového menu nabídla řízek pouze kuřecí s bramborovou kaší i okurkou skoro za sto padesát korun.

Pod hranici sta korun nejde ani řízkové menu v Městské restauraci Světlá nad Sázavou. Řízek s bramborem a okurkový salát k tomu, to vše za sto šedesát korun. Polévka stojí šedesát korun.

Výrazné zdražování poledního menu v době výrazné inflace a očekávaného poklesu reálných příjmů je podle ekonomů pro řadu lidí důvodem, aby dali přednost přípravě jídla doma. „Naučila je to pandemie. Ten trend je patrný také v jiných evropských zemích,“ konstatoval ekonom Lukáš Kovanda.

Chodit na obědy do restaurace proto přestal od ledna Milan Nedělka z Havlíčkova Brodu. „Šetřím. Dát za oběd v hospodě denně něco kolem sto padesáti korun je moc. Tak si nosím jídlo z domu a v práci si to ohřeji,“ prohlásil živnostník.

Havlíčkobrodsko

– průměrná cena 120 až 130 korun

– menu 145 až 160 korun, výjimečně 100 korun

Levné obědy jsou minulost. To si myslí vyučený kuchař Lukáš Komárek z Havlíčkova Brodu. „Ještě před víc než deseti lety se oběd všude v republice, včetně Prahy, vešel pod stovku. V Brodě to bylo třeba jen sedmdesát korun,“ poznamenal kuchař.

Jak dodal, smažený řízek v restauraci méně než stovku stát nemůže. „Kilo vepřové krkovice stojí minimálně sto třicet korun a víc. Ceny rostou skoro ze dne na den. K tomu dejte další suroviny, mouku, vejce. I to zdražilo. Energie na smažení a plat kuchaře. Doba levných jídel je už pryč,“ dodal Komárek.

Že ceny poledního menu skutečně výrazně rostou, potvrzuje i další náhled do jídelních lístků hospod a restaurací. Například havlíčkobrodská restaurace U Zlodějky zve na smažený vepřový řízek s bramborovou kaší s máslem a okurkou za 142 korun. Jídelna U Pletařů v Havlíčkově Brodě nabízí vepřový řízek s vařenými brambory a okurkou. Za toto jídlo ale bez polévky a salátu chce zhruba sto třicet korun.

K nejlevnějším výjimkám ale zatím patří jídelna v prostorách Výzkumného ústavu bramborářského v Havlíčkově Brodě. I tady mají smažený vepřový řízek v nabídce. Kompletní menu s hlavním jídlem, polévkou, salátem a pitím přijde na stovku.

Hospodští chápou, že zvyšování ceny jídla se hostům nelíbí, ale nelze jinak. „Zdražit jsme museli vzhledem k růstu cen. Jen energie nám stouply několikrát,“ stěžují si, ale dodávají, že prostoru pro další zdražování moc není. Lidé časem nebudou mít peníze.

Kolik stojí řízek s přílohou

Městská restaurace Světlá nad Sázavou: 160 korun řízek menu s polévkou 220

Restaurace U Řeky Ledeč nad Sázavou: 159 korun s polévkou 198

Na Růžku Chotěboř: 120 korun menu s polévkou 145

Restaurace U Zlodějky Havlíčkův Brod: 142 menu s polévkou 157

U Pletařů Havlíčkův Brod: asi 130 korun to i s polévkou

Jídelna VÚB Havlíčkův Brod: 100 korun i s polévkou