VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Certifikovaní degustátoři medu jsou jen čtyři v republice

Vysočina – Jen čtyři certifikované degustátory kvality medu v republice eviduje Výzkumný včelařský ústav v Dole. Přitom med patří k nejčastěji falšovaným potravinám u nás i v zahraničí.

29.9.2018
SDÍLEJ:

Včela med nezkazí, to dokáže jen člověk, říká inženýr Dalibor Titěra z Výzkumného ústavu včelařského v Dole.Foto: Deník / Štěpánka Saadouni

„Kvalitní med musí vyhovovat několika zásadám. Chemický rozbor se dá provádět v laboratoři, ale chuť vám žádný přístroj nezměří,“ říká inženýr Dalibor Titěra kandidát věd, uznávaný vědec z Výzkumného včelařského ústavu v Dole u Libčic nad Vltavou. Chuť medu může podle Titěry hodnotit pouze certifikovaný degustátor. Výzkumný ústav eviduje v současné době pouze čtyři takové odborníky pro celou republiku. „Degustace medu probíhá stejně jako degustace vína. Vykonávat ji může jen úzký okruh lidí. Předpokládá se u nich, stejně jako u degustátorů vína, že nebudou mít chuťové buňky poničené například kouřením,“ vysvětluje inženýr Titěra. Degustátor medu dostává stejně jako degustátor vína k posouzení pokaždé určitý počet vzorků, jako neutralizátor chuti se mezi dvěma vzorky medu používá voda a jablko.

Včela med nezkazí

„Včela nikdy med nepokazí. To udělá jen člověk. U degustace medu používáme hodnotící stupnici od jedné do deseti. Přitom jednička je nejhorší známka. Hodnotí se barva, vůně, chuť, vyváženost chuti, přítomnost cizorodých chutí a takzvaný dovětek, kdy vám po požití medu zůstává ještě v ústech určitá chuť, a to chuť žádná nebo vytrvalá či dokonce pachuť. Důraz se klade i na osobní pocit degustátora, který u medu zaznamenal. Například zda mu med chutná a voní po ovoci, lipovém květu nebo citronech,“ popisuje inženýr Titěra průběh degustace. Podle inženýra Titěry se degustátorem medu může stát každý, kdo projde přísným hodnocením. Výzkumný ústav vybral několik zájemců, kteří uspěli ve zkoušce citlivosti chuti, kterou provádí akreditovaná laboratoř EUROFINS a obdrželi certifikát. Zájemce o práci degustátora zkouší porota například konzumací vzorků vody s příměsí cukru, soli nebo chininu.

„Rádi bychom práci degustátorů medu propagovali a pozvedli na stejnou úroveň jako je to u degustátorů vína. Med by stejně jako víno měl mít různou cenu podle kvality. Už proto, že med patří u nás doma i ve světě k nejčastěji falšovaným potravinám,“ zdůrazňuje inženýr Titěra. Jak dodává, kvalita medu se u nás kontroluje například prostřednictvím Státní zemědělské a potravinářské inspekce. „To, že je na výrobku nějaké logo, ochranná značka nebo štempl, vůbec neznamená, že kupujete to nejlepší, co se v daném segmentu dá vyrobit. Ani označení Klasa nic neznamená. Spoléhat se na obrázky na obalu se nemusí vyplatit,“ varuje inženýr Titěra a uvádí konkrétní příklady podvodů.

Dochází ke klamání například ohledně geografického původu. Spotřebitel si například v supermarketu koupí údajně český med, který ve skutečnosti pochází odněkud z východu, třeba až z Číny, kde jsou jiné parametry kvality. Inženýr Titěra poukazuje na svoje zkušenosti z Itálie, kde pracuje v současné době asi 30 certifikovaných „medových“ degustátorů „Ovšem jižní Evropa je hodně specifická. Vyskytuje se tam víc jednodruhových medů třeba z levandule. U nás se vyskytují hlavně smíšené medy,“ podotýká inženýr Titěra.

Laciné roztoky a sirup

„V Česku byla zřízena banka medů. Med patří k často falšovaným potravinám, protože jde o přírodní produkt s omezenou produkcí a relativně vysokou cenou. Objem výrobků lze zvýšit přídavkem lacinějších roztoků sacharidů nebo sirupů, přikrmováním včel takovýmito roztoky nebo krystalickou sacharózou a přípravou umělých medů například zahříváním roztoku sacharózy s kyselinou mléčnou. Přitom se hydrolyzuje sacharóza na glukózu a fruktózu a přidává se vodný extrakt kukuřičného pylu za účelem získání chuti a vůně medu. Medová chuť se dá modelovat také zahříváním roztoku monosacharidu s fenylalaninem, neboť téměř všechny fenyloctové estery jsou známy medovou chutí,“ vysvětluje inženýr Titěra.

Podle jeho zkušeností v současné době patří mezi nejpoužívanější přídavné látky pro falšování medu řepný nebo třtinový cukr, částečně hydrolyzovaný řepný nebo třtinový cukr (směs glukózy, fruktózy a zbytkové sacharózy), invertní cukr (ekvimolární směs glukózy a fruktózy) získaný úplnou hydrolýzou sacharózy, hydrolyzáty bramborového, kukuřičného a pšeničného škrobu. Například letos na jaře veterináři uložili pokuty za více než 200 tisíc korun za medy, které byly špatně označeny a neodpovídaly smyslovým požadavkům. „Šlo o 720 balení medu po 900 gramech,“ sdělil Petr Majer ze Státní veterinární správy (SVS).

Pokuta za miliony

Klamavě označený med měla vyrábět pražská společnost Honeypack. V minulosti se již několik jejích výrobků objevilo jako falšovaných a nejakostních na portálu Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Potraviny na pranýři. Další přestupková řízení za klamání spotřebitele mohou firmě vynést až 50milionovou pokutu. „Předmětem šetření SVS jsou výrobky, které neodpovídají ve svých smyslových znacích a fyzikálně-chemických parametrech požadavkům na med, navíc jsou nesprávně označeny,“ uvádí Majer. Problematické byly podle něho tři šarže - všechny s dobou minimální trvanlivosti do letošního prvního října. Šlo o med květový lesní, med květový akátový a med květový lužní.

„Byly naměřeny nevyhovující hodnoty pro přirozeně se vyskytující enzymy a cukry. V případě medu květového lesního byl navíc prokázán přídavek sladového cukru a nevyhovovaly jeho smyslové znaky - chuť byla netypická a připomínající svařený cukr,“ upřesňuje Majer. Akátový med pak nebyl akátový a u lužního medu prokázali veterináři přítomnost karamelu, všechny výrobky byly nesprávně označeny. Na distribuci nekvalitního medu se podíleli kromě uvedené společnosti i obchodníci.

Výrobce neznámý

Medy následně byly nalezeny v malých prodejnách potravin v různých regionech republiky. V takových případech zakážou veterináři uvádět tyto výrobky na trh. Med patří opravdu dlouhodobě k nejfalšovanějším potravinám. Například letos na konci března informovala inspekce, že zajistila společně s policií zásilku nevyhovujícího medu, který má na etiketě neexistujícího výrobce. Ke zboží byl také připojen daňový doklad s údaji neexistujícího subjektu. Med zachytila SZPI s policií zatím na jižní Moravě.

Autor: Štěpánka Saadouni

29.9.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 17 000 Kč Technici provozu informačních a komunikačních technologií, technici programátoři IT administrator. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - alespoň základní praxe v IT oblasti, dobrá znalost HW (PC, NB, tiskárny, apod.), - výhodou: dobrá znalost Active Directory; znalost serverových operačních systémů Windows 2003-2016; znalost sítí; znalost virtualizace serverů; znalost databází, - převzetí uživatelských požadavků včetně zajištění komunikace s uživateli o postupu řešení; analýza požadavků uživatelů; vyřešení požadavků v rámci svých kompetencí: instalace, výměny, konfigurace a opravy koncových zařízení, instalace a konfigurace síťových prvků, správa desktopových OS MS Windows, kancelářských aplikací; administrace, nastavení, správa a údržba interních systémů a ICT infrastruktury; proškolování uživatelů, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Futaba czech, s.r.o., Baštínov, č.p. 130, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Markéta Bartáková, +420 569 496 415. Výroba - Výroba Montážní dělník 14 000 Kč Montážní dělníci výrobků z kovů dělníci pro montáž kabelových svazků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: výroba a montáž kabelových svazků, Osobní kontakt možný každé pondělí v 9 hodin.. Pracoviště: Engeser, s.r.o., Okružní, č.p. 3834, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Jitka Čapková, +420 569 430 911,778 072 746. Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Asistenti učitelů 10 765 Kč Asistenti učitelů asistent/ka pedagoga do ZŠ. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10765 kč, mzda max. 12140 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - potřebné pedagogické vzdělání nebo kurz asistenta pedagoga, zkušenost se vzděláváním dětí s PAS, - práce s dětmi se speciálními vzdělávacími potřebami, - možnost prodloužení prac. poměru na další školní rok, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Základní škola, základní umělecká škola a mateřská škola lipnice nad sázavou, 582 32 Lipnice nad Sázavou. Informace: Marie Opršálová, +420 569 432 721(720). Doprava a logistika - Doprava a logistika Obsluha zemních a příbuzných 14 900 Kč Obsluha zemních a příbuzných strojů obsluha nakladače. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: strojnický průkaz, spolehlivost, samostatnost, pečlivost, Osobní kontakt možný na adrese Dobrovského 2366, H.Brod v PO a ČT 9-10 hodin.. Pracoviště: Ecostone s.r.o. - pracoviště, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Barbora Melounová, +420 778 484 920.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační fotografie.

Ze sušárny zmizelo nářadí za desítky tisíc korun

Sbírka nabízí téměř čtyři desítky krátkých básní, které zaujmou čtenáře velkou životní moudrostí a postřehem.

Autor detektivek z Havlíčkova Brodu píše básně

Předčasný vánoční dár. HaBa ušila pro děti z Charitního domova deku v barvě nebe

Havlíčkův Brod – Děti z Charitního domova, který patří mezi služby Oblastní charity Havlíčkův Brod, dostaly předčasný vánoční dárek, a to deku v barvě nebe.

Podívejte se na další krásná miminka z Havlíčkobrodska

Havlíčkův Brod - V brodské porodnici přišla na svět další krásná miminka. Podívejte se do naší fotogalerie.

Exploze jako záměr, čerti pod parou a Strach mezi anděly: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 7. až 9. prosince 2018.

OBRAZEM: Na Šacberku si užili první lyžovačku

Jihlava - První lyžovačku si sportovci o víkendu užili na Šacberku v Jihlavě, neodradilo je ani proměnlivé počasí a teploty nad nulou. Areál je zatím v provozu jako jediný na celé Vysočině. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT