Takovým obrázkem na kůži se chlubí asi málo kdo. Jak ale Jiří Kryštofek vysvětluje, nejedná se o infantilní krok zastydlé puberty. Ten obrázek má mnohem hlubší význam. Jiří Kryštofek má totiž tetování mnohem víc. Pořizoval si je v horizontu několika let.

„Na pravé ruce mám tetování, která se vážou k mé rodině a místu odkud pocházím. Takže je tam například obrys Kraje Vysočina, a místo, kde žiju, obec Oudoleň. Na levé ruce jsem si nechal vytetovat symboly toho, čím jsme známí ve světě. Myslím, že my Češi máme být na co hrdí. Je tam symbol zvonících klíčů odkazující na 17. listopad 1989. Také obrázek medaile z Nagana, kterou získali naši hokejisté v roce 1989, také je tam Milerův krteček, postavička, kterou znají dokonce až v Číně. No a do budoucna k tomu přibude ještě obraz Masaryka,“ vysvětluje Jiří Kryštofek.

Jak zdůrazňuje, považuje se za vlastence a je patřičně hrdý na zemi, kde se narodil a má ji rád, byť to dává najevo značně originálním způsobem. Jiří Kryštofek si jako první cenu odnesl pro další inspiraci knihu různých tetovacích motivů od tatéra Radka Fixy ze Žďáru nad Sázavou.