Interiér banky je nyní nejen elegantně vzdušný a světlý, ale i maximálně účelný a funkční. Samozřejmostí je technologické vybavení, které zvyšuje kvalitu obsluhy, zajišťuje vyšší spokojenost klientů a odpovídá potřebám současného bankovnictví.

„Chtěli jsme, aby se u nás klienti cítili co nejlépe. Všechny změny, ke kterým jsme přistoupili, jsme jednoznačně cílili právě na ně," řekl Petr Wetzler, oblastní ředitel retailového bankovnictví České spořitelny, zodpovědný za Vysočinu. Zároveň připomněl, že i když byl původní design interiéru spořitelny z počátku 90. let minulého století v té době jedním z nejprogresivnějších, nyní se již definitivně přežil.

Kromě nového, příjemnějšího prostředí si mohou klienti České spořitelny v prostorách pobočky užít i nejmodernější technologie. Nově tak mají klienti k dispozici kromě klasického bankomatu i depozitní bankomat, což v oblasti Vysočiny není běžné. V pobočce se nyní nachází i platbomat a wifi připojení.

„V budoucnu bychom u nás rádi zpřístupnili i některé další interaktivní technologie, které klientům usnadní a zpříjemní jejich finanční potřeby řešené na pobočce," doplnil Wetzler.

Díky moderním technologiím si klienti mohou celou řadu svých finančních záležitostí ve spořitelně vyřídit zcela sami, přesto i nadále zůstává klíčem úspěchu osobní komunikace bankovního poradce s klientem.

„Klienti potřebují mít někoho, kdo se o ně osobně postará nejen v časech, kdy se jim daří, ale i v horších obdobích a zlých dobách. Naši bankéři pouze neprodávají služby či produkty, ale jsou pro klienta poradcem ve finančním světě," připomněl Wetzler hlavní poslání třináctičlenného týmu, jehož členy jsou i hypoteční specialisté, firemní bankéři a investiční specialista. Na pobočce sídlí také bankéři služby Blue, kteří se starají o náročné klienty osobního bankovnictví.

Modernizace interiéru České spořitelny v Havlíčkově Brodě trvala zhruba čtyři měsíce. Po tuto dobu poskytovala svoje služby v zadním traktu budovy. „Nebylo to zrovna komfortní, proto chci našim klientům poděkovat, že to vydrželi. Počínaje pondělkem 26. října je už ale vše jinak. Jsem přesvědčen, že čas, který u nás stráví, bude čas příjemný. Jistě tomu napomohou i vzdušné prostory pobočky s čekací zónou a dětským koutkem, nabídka kávy, či výstavní panely. Právě teď jsou na nich fotografie dokumentující průběh modernizace," uvedl Wetzler.

Tradice dnešní spořitelny v Havlíčkově Brodě sahá do poloviny 19. století. V roce 1862 totiž zahájila činnost Spořitelna královského města Německého Brodu a šlo o nejstarší místní ústav lidového peněžnictví. V roce 1955 byla spořitelna přestěhována do budovy někdejší hospodářské záložny a v ní na adrese Havlíčkovo náměstí 168 sídlí dodnes.