Šestnáct nových aut do terénních sociálních služeb převzala charita v pátek 7. září. „Na první pohled nic výjimečného, ale ve skutečnosti obrovský vliv na fungování naší organizace a především na pomoc pro její klienty. Na každodenní profesionální péči ve svých domácnostech jsou odkázány stovky lidí. Díky novým vozidlům bude výrazně snadnější za nimi dojet, a navíc i do vzdálenějších obcí havlíčkobrodského okresu a Humpolecka,“ vyzdvihla mluvčí charity Aneta Slavíková.

Získat nová auta pro sociální pracovníky v terénu nebylo nic jednoduchého. „Z vlastního rozpočtu nejsme schopni tak velké nákupy realizovat. Proto neustále hledáme vhodné finanční zdroje. Vyřídit koupi těchto šestnácti aut trvalo týmu havlíčkobrodské charity, který spolupracoval s havlíčkobrodskou firmou PWB, téměř dva roky,“ uvedla ředitelka Oblastní charity Havlíčkův Brod Kateřina Svobodová.

Nákupu bílých krasavců značky Citroën pomohla mimo jiné i letošní Tříkrálová sbírka. „Mohli jsme je pořídit díky dotaci z Evropské unie a také z výtěžku Tříkrálové sbírky 2018,“ prozradila Svobodová.

Novým vozidlům požehnal i havlíčkobrodský vikář. „Na cestu jim požehnal vikář Oldřich Kučera, ale jak sám s úsměvem zmínil, žehnal lidem, nikoliv autům. Modlitbami pracovníkům organizace popřál šťastné kilometry bez nehody a ve zdraví a samozřejmě spokojené klienty,“ pověděla Slavíková.

Auta se hned rozjela na místa, kde budou potřeba. „Z místa předání rovnou do práce si je odvezli pracovníci služeb při havlíčkobrodské Charitě, a to konkrétně Střediska rané péče, Centra osobní asistence, Charitní pečovatelské služby, Domácí hospicové péče a Šipky – sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi,“ vyjmenovala Slavíková.

„Děkuji všem, kteří se na tomto projektu podíleli. Je to velký úspěch. Věřím, že nová auta našim pracovníkům a klientům budou dobře a dlouho sloužit,“ uzavřela Kateřina Svobodová.