„Mají nejen své každoroční návštěvníky, kteří si to prostě nemohou nechat ujít, ale také návštěvníky nové, kteří přijíždějí plni zvědavého očekávání. A něco nového, příjemného či užitečného zde vždy najdou dospělci i jejich ratolesti,“ konstatoval jan Uher mluvčí ekocentra Chaloupky. Akce se koná v Kněžicích 28. dubna od 10 hodin.

Každý rok se chaloupečtí snaží, přijít s něčím novým. „ Chceme něčím překvapit, potěšit… Letos se téma přímo nabízí. Volby do evropského parlamentu jsou jen pár dní po Dni Země. Proč se tedy Evropě nepodívat pořádně na zoubky? Jak je to v sousedních státech s ochranou přírody? A jaké tam vlastně příroda je? Rostlinám i živočichům je úplně jedno, kde jsme si namalovali čáry na mapě. Oni mají svá teritoria, své koridory – biokoridory, svoje migrační potřeby,“ popsal jan Uher průběh akce.

Jako každý rok obdrží každý návštěvník Chaloupecké noviny Dne Země, které ho celým areálem neřkuli celou Evropou provedou. Chybět nebude ani jarmark, dobré jídlo, pití a živá hudba. „Prostě jako ve staré dobré Evropě,“ konstatoval Uher.