Termín velmi populární a lidmi hojně navštěvované adventní akce Česko zpívá koledy s regionálním Deníkem se nezadržitelně blíží.

Kromě tradičního zpívání ve Světlé nad Sázavou, kam dorazí i redakce Havlíčkobrodského deníku, zavítá celorepubliková akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy i do dalších míst okresu. Zpívat se bude například v Golčově Jeníkově, Štokách, Nové Vsi u Světlé, Dlouhé Vsi, Mírovce či Dolním Městě. Právě tam se organizace společného zpívání ujala Lída Dubnová.

„Stejně jako vloni, kdy se nás na návsi sešla necelá stovka, si i letos rádi s Deníkem koledy zazpíváme," oznámila Lída Dubnová z tamního Českého svazu žen, který se akce pořadatelsky ujal. „Věřím, že letos nás bude ještě víc. Již nyní živě debatujeme o tom, jaké nachystáme občerstvení k čaji a punči, které se budou samozřejmě podávat. Zkrátka a dobře, těšíme se," usmála se Dubnová.

Premiérově si lidé zazpívají koledy i v Nové Vsi u Světlé. „V loňském roce jsme se o akci dozvěděli na poslední chvíli a řekli jsme si, že počkáme do letošního roku. Chceme se hlavně sejít v co největším počtu, společně si zazpívat a užít si hezkou předvánoční chvíli," uvedla tamní pořadatelka Jana Koukalová s tím, že do organizace se zapojila i obec. Ta podotkla, že je velmi zvědavá, kolik lidí se sejde. „Ve stejný den se totiž koná i vánoční posezení v domově důchodců," pokračovala Koukalová. Ta dodala, že následné občerstvení a posezení se uskuteční v místní hospodě. Členové redakce Havlíčkobrodského deníku si koledy přijedou zazpívat, a to stejně jako vloni, na náměstí Trčků z Lípy ve Světlé nad Sázavou.

„Se zpěvem nám přímo na náměstí opět pomohou šikovné děti z tamního folklorního pěveckého souboru Škubánek, které na kytaru doprovodí Eva Pejchalová. Jistě se k nám ale přidají i další lidé, kteří přijdou, a které tímto ke společnému zpívání co nejsrdečněji zvu," řekl šéfredaktor Havlíčkobrodského deníku Jaromír Kulhánek.

Atmosféru ze všech míst Havlíčkobrodska, kde se ve středu 9. prosince budou koledy zpívat, zprostředkuje Havlíčkobrodský deník svým čtenářům nejen v tištěném vydání, ale také na webu a facebooku.