„Od letošního léta máme v Habrech nové zdravotní středisko a jsme rádi, že se nám podařilo zajistit ve městě zdravotní péči. A to jak obvodního lékaře, tak i lékaře specialisty, které jsme tu dlouho postrádali,“ sdělila místostarostka Habrů Aneta Tomová s tím, že prvotní iniciativa k otevření ambulance vzešla od zastupitelky Habrů Marie Kafkové, která zdejší region zná a ví, že specialistu by pacienti v Habrech a okolí skutečně nutně potřebovali.

„Chirurgické oddělení nemocnice Havlíčkův Brod otevírá od ledna 2019 detašované pracoviště v Habrech. Chirurgická ambulance na zdejším zdravotnickém středisku bude otevřená dvakrát v týdnu v odpoledních hodinách a nabídne služby pro celou spádovou oblast, kde ošetření chirurgem chybí,“ informovala o dalších podrobnostech mluvčí nemocnice v Havlíčkově Brodě Petra Černo.

„S vedením města jsme se domluvili, že zde zajistíme chod chirurgické ambulance pro pacienty z Habrů a širokého okolí. Do ambulance budou moci přijít bez objednání. Zároveň jim odpadne dojíždění na převazy a kontroly do brodské nemocnice,“ sdělil primář chirurgického oddělení Jiří Drápela. Umožnit pacientům návštěvu ambulance tak, aby si v práci nemuseli brát dopoledne volno či dovolenou byl pak důvod pro volbu odpoledního provozu.

Těžba v lese napadeném kůrovcem. Ilustrační foto
Les ve Vísce ničí kůrovec, obec neví, co se dřevem

Jak doplnila mluvčí nemocnice Petra Černo, v ambulanci se budou střídat tři lékaři a sestry z chirurgického oddělení pod vedením doktora. Jaroslava Bělehrádka. Ambulance nabídne péči pacientům s chirurgickým onemocněním, zejména u chronických onemocnění, kontroly po hospitalizacích, převazy a další služby. Při komplikovaných onemocněních je samozřejmě zajištěna návaznost na brodskou nemocnici.

„Pokud pacient přijede na kontrolu či převaz do nemocnice, často musí čekat na ošetření delší dobu. Prioritou v nemocnici je péče o akutní případy a je zde logicky větší množství pacientů. To v nové ambulanci odpadne, časem zvážíme i možnost objednání na konkrétní čas,“ prozradil vedoucí lékař ambulance Jaroslav Bělehrádek. Lékaři budou ordinovat od 8. ledna 2018 každé úterý a čtvrtek od 15:30 do 18:30 hodin.

V ordinaci se budou střídat lékaři Jaroslav Bělehrádek, Adam Nedvěd a Pavel Bílek s pomocí zkušených zdravotních sester Marie Kafkové, Petry Pospíšilové a Olgy Brabcové.

Ples. Ilustrační foto.
Plesy na Vysočině lákají na zajímavý program i hodnotné ceny v tombole