Podle jejich názoru se město v poslední době rozrostlo. Přibyly nové supermarkety, sídliště, nová obytná čtvrť, ale cesta z nádraží ČD do města, za levnějšími nákupy do marketů či na hřbitov je hlavně pro starší obyvatele města stále namáhavější.

„Myšlenka zřízení městské hromadné dopravy v Chotěboři byla navázána na myšlenku výstavby autobusového terminálu na bývalém Obecním rybníku, která v současné době není z finančních důvodů na pořadu dne," vysvětlil podstatu problému zastupitel Stanislav Pavlíček. Zlepšení v oblasti veřejné dopravy po městě Chotěboři by měla přinést podle Pavlíčka nové koncepce autobusových linek, kterou připravuje Kraj Vysočina v rámci projektu pod názvem Veřejná doprava Vysočiny.

„Na Chotěbořsku se předpokládá zahuštění a zpravidelnění jízdních řádů, což znamená, že budou mimo jiné pravidelně a mnohem častěji obsluhovány autobusové zastávky ve městě, jako například zastávka u Tesca, Penny Marketu (Havlíčkova ulice), sídliště Boží Muka (Cihelna), hřbitova a podobně," upřesnil Pavlíček.

V pravidelných intervalech, ve špičce pracovního dne například každou hodinu, bude možné se dostat z náměstí či nádraží do výše uvedených míst a opačně „Častější a pravidelnější bude také spojení mezi náměstím a nádražím," zdůraznil Pavlíček.