„Můj první pocit je velká únava, ale také chuť začít něco dělat,“ reagoval nový starosta na dotaz Deníku. Jak dodal, musí se teď připravit na velké změny. Ta hlavní je rozloučit se s dosavadním zaměstnáním ve finančním sektoru a zvykat si na novou pozici.

Michaela Krpálková  je ředitelkou Centra kultury a služeb města Chotěboř. „Těším se hlavně na spolupráci s Ondřejem Kozubem. Věřím v dobré profesionální vztahy. Nový starosta měl vždycky blízko ke kultuře a umění. Bude chápat naše potřeby a rozumět problémům s nimiž se kultura u nás potýká,“ řekla Krpálková. Ondřej Kozub pochází z rodiny, která se věnovala celý život umění a amatérskému divadlo. Matka Ivana Kozubová byla léta herečkou a uznávanou režisérkou souboru Schod.

Ustavující zasedání se konalo v chotěbořském Junioru, ale audiozázname z jednání dosud na webových stránkách města není."Škoda. Lidé co nemohli do Junioru z nějakých důvodů přijít se všechno dozví na poslední chvíli. Volba starosty je přitom tak důležitá," povzdechla si seniorka Marie Jelínková.

Po komunálních volbách trvalo Chotěboři dost dlouho než dospěla k dohodě a zvolila vedení radnice. Hned čtyři strany a hnutí získaly ve volbách shodný počet čtyř mandátů. Navíc se stížností na volby v Chotěboři zabýval i soud v Hradci Králové. Stížnosti se týkaly trvalého bydliště dvou úspěšných kandidátů do zastupitelstva. „Obě stížnosti byly zamítnuty,“ informoval na webu krajský soud.

Jediný mandát ve volbách získal komunista Karel Dvořák a na výsledky voleb v Chotěboři se dívá s rozpaky. „Uvidíme jak bude spolupráce na radnici vypadat a jak dlouho vydrží. Ondřej Kozub bude mít těžkou pozici. Pro některé lidi v Chotěboři byl a bude starostou Tomáš Škaryd,“ poznamenal.