Kraj Vysočina pokračuje v modernizaci jeho školních budov. Do nových školních dílen v Senftově ulici pro žáky Střední školy technicko-ekonomické Chotěboř zainvestuje přibližně 105 milionů korun. „Projekt zahrnuje úpravu stávajícího dvoukřídlého objektu školy na okraji areálu Chotěbořských strojíren. Jedno z křídel bude opraveno, druhé zdemolováno a postaveno nově v podobě železobetonového skeletu,“ popsal změnu radní kraje pro oblast majetku Karel Janoušek.

Objekt bude bezbariérový, se suterénem, přízemím a patrem s učebnami a dílnami odborného výcviku. „Součástí budovy budou sklady, šatny a sociální zařízení,“ doplnil Janoušek. Na střeše budovy mají být solární panely. Nové prostory budou po modernizaci využívat hlavně žáci dřevařských a strojírenských oborů.

Drůbeží farma ve Valdíkově.
Ptačí chřipka ve Valdíkově: padesát tisíc kachen se začne likvidovat ve středu

Škola tak opustí objekt truhlárny, který kraj zřejmě nabídne k odprodeji. „Stejně tak se detašovaná pracoviště chotěbořské střední školy odstěhují z Hlinska a Havlíčkova Brodu. Výuka bude v průběhu stavebních prací přesunuta do náhradních prostor, konkrétní lokality škola upřesní,“ uvedl kraj.

Nového zázemí a moderního vybavení se dočkají také studenti na Gymnáziu Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě. Tam vznikne badatelská půda. „Úpravy půdy si vyžádají výměnu krovu a položení nové střechy,“ komentoval radní Janoušek. Práce budou trvat půl roku a neovlivní provoz školy.

Mladý muž je vysoký přibližně 175 cm, ve věku 17 – 22 let, má krátké světle hnědé vlasy. Na sobě měl tmavou bundu a tmavé kalhoty, na nohou sportovní obuv – tmavé tenisky s bílou podrážkou značky NIKE.
Napadení dvou mužů na nádraží v Brodě: policisté stále hledají jednoho z nich

Stavbaři začnou ve škole pracovat letos v červnu a novou střechu mají v plánu udělat o letních prázdninách. „Půdní prostory budou nově sloužit jako odborné dílny zaměřené na polytechniku, 3D technologie a multimédia. Součástí budou také jazykové laboratoře. Nové prostory nabídnou vyučujícím rozmanitější možnosti výuky a moderní vybavení včetně pomůcek zase ocení žáci,“ doplnil radní kraje pro oblast školství Jan Břížďala.

Opravy v Novém Městě vyjdou na pětadvacet milionů korun a kraj na ně využije evropské dotace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Orel z Pavlova je zpátky ve volné přírodě. Vypouštění přihlížely děti

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni