Radnice chystá modernizaci starého letního stadionu za obrovskou cenu, náklady se vyšplhají až na sto milionů korun. „Nejdřív jsme nechali zhotovit projekt, studii ke které se vyjádřily chotěbořské sportovní kluby. Stavět se bude po etapách. Letos vyhlásíme výběrové řízení na dodavatele stavby a rovněž chceme stavbu zahájit. Protože se jedná o velkou zakázku, bude výběrové řízení náročné. Takže předpokládám, že začneme stavět nejdřív v létě, nebo na podzim. Dokončení areálu plánujeme na příští rok,“ upřesnil místostarosta města Tomáš Škaryd.

Nová podoba letního stadionu, kde se nyní hraje hlavně fotbal, se sportovcům v Chotěboři líbí. Na moderní areál se těší například atleti. „Město za podporu sportu chválím. Atleti se těší hlavně na obnovení tartanové dráhy pro běžce. Dočkají se i šaten. Už teď vypadá letní stadion dobře. Chválí si ho i fotbalisté, ale vylepšení mu určitě neuškodí,“ konstatoval za chotěbořské atlety Jiří Novotný.

Petr Fiala protestuje před Okresním soudem v Havlíčkově Brodě.
Protestní hladovka v Havlíčkově Brodě. Muž stojí před soudem a doufá ve změnu

Jan Pešek se aktivně věnuje nohejbalu. „Jsem jedině rád za moderní stadion. Chodíme tam trénovat i sedm dní v týdnu. Kurty jsou už padesát let staré, potřebují změnu. Takže změna je vítaná,“ řekl Jan Pešek Deníku.

Někteří obyvatelé Chotěboře si myslí, že stavba je moc drahá. „Zbytečná megalománie. Na co? Na stadionu je většinou prázdno, a to je tam posilovna, hřiště a běžecká dráha. Přístup volný. Kdo tam bude chodit pak? Mladí jsou líní, starší nemají čas,“ poznamenal například Milan Soukup, který blízko stadionu bydlí.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Projekt na modernizaci stadionu zpracovala městu Chotěboř firma z Prahy. Jak zdůraznil místostarosta, Chotěboř bude mít díky dostavbě velký sportovní areál pro všechny generace, jakým se může pochlubit málo které město. „Areál přímo v centru města spojí dohromady zimní stadion, letní stadion. Bruslařskou dráhu, dráhu pro malé cyklisty. Nové dětské hřiště, amfiteátr pro kulturní akce, venkovní sprchy, posilovací stroje, nechybí ani nová divácká tribuna. Vstup do areálu bude zdarma o pořádek se tam postará správce,“ vyjmenoval Škaryd.

Železniční trať v úseku Pohled, Stříbrné Hory, Hesov a Přibyslav
Trať z Pohledu do Přibyslavi. Proměna za miliardy. Víme kdy začne i skončí

Náklady na uskutečnění těchto plánů vyjdou odhadem až na sto milionů korun. Podle Škaryda se taková stavba samozřejmě neobejde bez dotací. „Dotaci ve výši pětadvacet milionů jsme získali od Kraje Vysočina. Další dotaci čekáme od Národní sportovní agentury. Samozřejmě další peníze půjdou z rozpočtu města, a to v řádu desítek milionů korun,“ doplnil Škaryd.

Starý sportovní areál v Chotěboři ve Svojsíkově ulici tvoří dneska stadion s běžeckým oválem, travnaté hřiště na fotbal, tribuny pro diváky, šatny, správní budova, venkovní posilovny, kurty a pískoviště pro děti.