„Strojírenství se zejména ve využívání moderních technologií velice rychle rozvíjí a pro naši školu není jednoduché tyto trendy sledovat. Hlavním motivem bylo tedy pořízení moderního vybavení, které se běžně využívá v odborných firmách. Toto zařízení pomůže naše studenty lépe připravit na jejich budoucí povolání a zvýší jejich šanci na uplatnění na trhu práce,“ sdělil ředitel školy Luděk Benák.

Škola se tak nyní může pyšnit počítačovou učebnou s trenažéry pro CNC programování, CNC frézkou, CNC soustruhem, svářecím trenažérem, 3D měřícím přístrojem, 3D tiskárnou a 3D skenerem. Hlavním cílem těchto novinek je zvýšení kvality odborné přípravy studentů a připravení je na reálný pracovní život.

V Pribině má mléčná výroba stoupnout o celé tuny. Skeptici varují, na jak dlouho.
Mlékárna Sedlčany končí, Pribina rozšíří výrobu

„Myslím si, že je to přínos pro celé město. Chotěboř dbá na to, aby se rozvíjela po všech směrech. Naše školy poskytují velice kvalitní vzdělání a snažíme se, aby v Chotěboři zůstaly, protože vzdělání je dnes základ všeho. Jsem rád, že se škola snaží vychovávat kvalitní odborníky pro strojírenské obory, které tady v Chotěboři mají velkou tradici,“ pochvaloval si starosta města Tomáš Škaryd.

Novou učebnu ocenila i radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová. „Já jsem člověk, který výrazně podporuje technické vzdělávání na středních školách. Myslím si, že máme šikovné učitele, dobré školy a chceme mít i šikovné studenty, kteří se nyní mohou učit na tom nejmodernějším, co na trhu je,“ vyzdvihla Fialová.

Předávání finančního daru Sylvii Špitálníkové
Chotěbořská lékařka převzala od Svazku obcí Podoubraví finanční dar