Absolutně nejlepší výsledky v soutěži vynesly první místo sympatické Tereze Julišové, druhé místo patří její spolužačce Ditě Janáčkové a z třetího místa měla při vyhlašování výsledků obrovskou radost studentka Gymnázia Třebíč Markéta Peštálová. Pro trojici vítězek byly připraveny letenky směr Velká Británie, kde v létě absolvují dvoutýdenní intenzivní jazykový kurz anglického jazyka.

Do finálového kola soutěže, která má prověřit znalosti regionu a anglického jazyka u středoškoláků, se přes pět postupových kol nominovala pouze třicítka nejlepších řešitelů.

„V letošním roce se do postupových kol zaregistrovalo 426 soutěžících z 27 středních škol našeho kraje. Do finále se dostali pouze ti, které dosáhli minimálně 96 bodů. Mezi finalisty byli dokonce žáci, které dosáhli maxima 105 bodů. Každoročně zaznamenáváme vyšší a vyšší úroveň znalostí reálií Kraje Vysočina a soutěžící nás ohromují dokonalou anglickou konverzací," hodnotila připravenost účastníků soutěže Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.

„Mám hodně ráda hokej, možná o trochu více hokejisty. Moc ráda hraju v duu se svou sestrou, která si soutěž S Vysočinou do Evropy vyzkoušela před dvěma lety a měla to štěstí, že vyhrála pobyt v Londýně. Trochu jsem jí záviděla, a tak jsem se hodně snažila – a vyšlo to. Moc se na cestu do Velké Británie těším, uvidíme, co mě tam čeká," prozradila Tereza Julišová, jejíž prezentaci veřejnost na www stránkách soutěže označila jako nejlepší.

„Prezentaci jsem pojala jako pohlednici ve formě koláže osobních fotek. Vysočinu, kterou jsem měla představit, jsem chtěla ukázat vlastníma očima, dokumentovat publiku, co všechno jsem od svého dětství viděla," komentovala svou prezentaci Dita Janáčková.
Další, v pořadí již sedmý, ročník soutěže pořadatelé vyhlásí opět na podzim. Pozvání k účasti bude tradičně adresováno všem studentům středních škol v Kraji Vysočina.

(sva)