Současná pošta sídlí na náměstí T. G. Masaryka v domě číslo 56. „Nová pobočka je celá v nové vizibilitě a na rozdíl od původní pošty je bezbariérová. V hale pro veřejnost a dalších prostorech je nainstalována klimatizace. Pošta je vybavena novým vyvolávacím systémem, který umožní také zrychlený výdej zásilek na kód, a to u přepážky Balíkovna,“ popsal ředitel pobočkové sítě ve východních Čechách Libor Černý.

„Pokud chceme poskytovat našim klientům moderní a kvalitní poštovní služby, nemůžeme sídlit v prostorách, které jsou starší než obecní kronika. Pobočka v Chotěboři splňuje parametry moderní pošty. Pro zaměstnance a pro zákazníky jsou zde vytvořeny podmínky, které by měly být standardem naší firmy, odrazem našeho proklientského přístupu,“ vyzdvihl generální ředitel České pošty Roman Knap.

„Jsme velice rádi, že se pošta přestěhovala do nových prostor, protože ty stávající byly skutečně velice nevyhovující. Toto je důstojné pracoviště, které si zaměstnanci zaslouží, a je to samozřejmě i zlepšení komfortu pro občany města. Obec, která má poštu, je životaschopná obec, proto jsme rádi, že u nás zůstala,“ sdělil starosta Chotěboře Tomáš Škaryd.

Slavnostního otevření se zúčastnil i starosta Havlíčkova Brodu a senátor Jan Tecl. „Já jsem původem Chotěbořák a prvních jedenáct let jsem u pošty strávil. Shodou okolností právě ve staré budově,“ zavzpomínal Tecl. „Chtěl bych popřát zaměstnancům, aby se jim tady líbilo, a občanům, aby byli se službami spokojení a aby sem chodili rádi,“ dodal.

Hlavním důvodem, proč se chotěbořská pobočka České pošty stěhovala, byly nevyhovující prostory. „Dosavadní pošta sídlila v pronajatých prostorách a navíc byla rozdělená do dvou pater. Jednotlivá pracoviště nebyla vzájemně propojena, proto také nedocházelo k jejich univerzálnímu provoznímu využití. Pro stávající počet pracovníků byly prostory kvůli své velikosti a uspořádání nedostatečné,“ vysvětlil mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Původní budova, která stojí naproti radnici, by ale nemusela zůstat dlouho prázdná. „O objekt jsme projevili zájem. Nyní jednáme s majitelem a chtěli bychom ho získat do vlastnictví města,“ prozradil Škaryd.