Návštěvníci koncertu uvidí neobvyklý multimediální projekt spojující historický nástroj – vodnářský zvon s filmovým doprovodem. Příběhy pro jednotlivé skladby koncertu jsou inspirovány každodenním životem. V tónech tohoto nástroje lze prožívat hloubky rezonance, která dle odkazu dávných mistrů kladně působí na celou bytost i okolní prostor. Na závěr koncertu budou mít posluchači možnost vidět vodnářský zvon zblízka a pozorovat krásu vodní hladiny, která při fortissimech levituje v tisících kapičkách, nebo vytváří rezonanční obrazce. Nástroje se lze i zlehka dotknout a vnímat jeho vibraci přímo. Pokud budete chtít zažít jedinečný kulturní zážitek, jste srdečně zváni na koncert Společná věc. Bude uspořádán v Společenském domě ve Světlé nad Sázavou v úterý 5. 5. v 19 hodin. Vstupenky lze zakoupit v předprodeji na www.dub.cz nebo v Městském informačním centru Světlá nad Sázavou, telefon: 569 496 676, e-mail: info@svetlans.cz, Více informací na telefonech: 566 678 144, 569 453 716.

Pět čtenářů Havlíčkobrodského deníku ale může získat dvojici vstupenek přímo od redakce. Stačí, když správně odpoví na soutěžní otázku a odpověď nejrychleji doručí na e-mailovou adresu: jaromir.kulhanek@denik.cz

Soutěžní otázka: Jak se jmenuje koncert, při němž Tomáš Pfeiffer rozezní vodnářský zvon? 1. Společná věc, 2. Zvony v nás, 3. Tajemství rezonance?