„Zaregistrovalo se 963 čtenářů, z toho 227 dětí. Je potěšující, že i když zájem o čtení u dětí za poslední roky klesá, pořád má dětské oddělení věrné čtenáře. Velkou skupinu tvoří maminky s předškolními dětmi, což je moc dobře. Nejmladšímu čtenáři byly teprve dva roky, nejstaršímu 94 let,“ informovala ledečské čtenáře vedoucí knihovny Pavla Nulíčková.

Čtenáři si v ledečské knihovně mohli vybrat z 30 470 svazků knih, beletrie různých žánrů, ale k dispozici měli i naučnou literaturu různých oborů. „Pravidelně jsme doplňovali knihovní fond o nové knihy, zaevidovali jsme 1512 nových knih. Uvítali jsme i podněty od čtenářů, které knihy by se jim líbily. Čtenáři si celkem půjčili 73 401 knih, což je o 5496 víc než v roce 2017,“ prozradila vedoucí knihovny.

Po celý rok ledečská knihovna pilně a pravidelně doplňovala knihami dvě knihobudky. Jedna je na autobusovém nádraží a další je v nádražní čekárně Českých drah. Svoje využití tak našly vyřazené knihy nebo knihy které knihovna dostala od dárců. Knihovna je v Ledči otevřena čtyři dny v týdnu v pondělí je zavřeno.