Radnice si je toho však vědoma a kromě cyklostezky za Hotelem Slunce také plánuje v příštím roce vybudovat stezku podél Ledečské ulice až do Perknova.

„Cyklostezka do Perknova by se stala dalším pomyslným dílkem do skládačky a navazovala by na zelený okruh v Havlíčkově Brodě. Ten radnice tvoří krok po kroku již několik let. Smyslem je vybudovat ucelený prstenec zelených ploch, které jsou využitelné pro krátkodobou rekreaci, procházky, cyklisty či chodce," uvedl místostarosta Havlíčkova Brodu Libor Honzárek. Ten podotkl, že stezka do Perknova by byla určená i pro pěší. „Díky tomu se zvýší i jejich bezpečnost. Cyklostezka je aktuálně ve fázi příprav územního rozhodnutí," pokračoval Honzárek.

V příštím roce také plánuje havlíčkobrodská radnice vybudovat cyklostezku za Hotelem Slunce. Díky tomu se uzavře pomyslný okruh cyklostezek podél řeky Sázavy.

„Na stavbu cyklostezky kolem řeky Sázavy za hotelem Slunce máme již připravenou kompletní projektovou dokumentaci a chybí nám jen stavební povolení. Plánujeme, že nový úsek se napojí na stávající cyklostezku u kostela sv. Kateřiny, dále podél Sázavy za hotelem Slunce, přes potok Žabinec až ke skateparku, kde již stezka funguje," řekl již dříve místostarosta Havlíčkova Brodu Čeněk Jůzl. Ten podotkl, že se zlepší bezpečnost nejen chodců a cyklistů, ale i běžců. „Hodně lidí si oblíbilo havlíčkobrodský půlmaraton a nově by lidé mohli běhat okruhy podél řeky," konstatoval Jůzl.

Radnice odhaduje, že by nová cyklostezka mohla být hotová již příští rok. „Stavba by měla stát okolo dvanácti milionů korun, přičemž počítáme, že polovinu této částky by mohly pokrýt dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury," dodal Jůzl s tím, že nejnáročnější část stavby se bude odehrávat pod mostem. „Je potřeba postavit stezku tak, aby v případě záplav nehrozilo její zničení," pokračoval Jůzl.
Cyklostezky neplánuje jen Havlíčkův Brod, ale i další města a obce v Posázaví. Již dlouho se mluví o propojení stávající světelské cyklostezky s cyklistickými trasami v sousední Ledči nad Sázavou. Konkrétně jde o sedm kilometrů, a to v úseku od mostu přes řeku Sázavu ve Smrčné až po Sluneční zátoku.

„Se zástupci obcí, jejichž katastry by zbývající část cyklostezky měla vést, přemýšlíme o tom, jak bychom tento náš společný záměr co nejrychleji dovedli do úspěšného konce. Prozatím jsme se dohodli, že začneme s oslovováním jednotlivých majitelů pozemků v údolí řeky Sázavy, které jsou pro dostavbu cyklostezky nezbytné," řekl dříve starosta Světlé nad Sázavou Jan Tourek. O dostavbu posledního úseky cyklostezky mezi Světlou a Ledčí nad Sázavou se ale nebudou zmíněné obce starat na svých katastrech samy. „Kompletně by ji měla zaštítit buď nová obecně prospěšná společnost, popřípadě sdružení obcí, které bychom společně založili," vysvětlil Tourek.

Náklady na dostavbu posledního úseku cyklostezky mezi Světlou nad Sázavou a Ledčí by podle předběžných propočtů mohly dosáhnout zhruba pětačtyřiceti milionů korun. „Samozřejmě počítáme s využitím národních, ale i evropských dotací. Výši výsledné ceny ale může snížit i veřejná soutěž na dodavatele, která bude vypsána," pokračoval Tourek.