"Polštáře jsou pro ženy s onemocněním prsní žlázy či po odnětí prsu z důvodu rakoviny. Jde o speciální pomůcku šitou na míru, která má pozitivní přínos pro pacientky co se týká komfortu při odpočinku,ale také po psychické stránce," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Na základě informací o tvaru, ale i způsobu ušití speciální pomůcky, spolupracuje brodská nemocnices Psychiatrickou nemocnicí Havlíčkův Brod - oddělení pracovní terapie. "To pro nás na základě přesně stanovených parametrů šije polštáře srdéčkového tvaru."Hospitalizované pacienty si po zákroku odnášejí polštářky domů a velice si je chválí. Opakovaně děláme sbírku látek, do níž se zapojuje široká veřejnost," sdělila vrchní sestra chirurgického oddělení Marie Kafková.

Proto nemocnice žádá o pomoc veřejnost. Prosí o darování nejlépe bavlněné nebo jiné kvalitní, na dotek příjemné látky, která majitelům zůstala doma ve skříni nevyužitá. Nyní může pomoci stovkám žen, které se musí poprat s těžkou životní situací," informovala mluvčí Černo. Látky je možné donést na chirurgické oddělené naší nemocnice a kontaktovat vrchní sestru chirurgického oddělení. Marii Kafkovou