Monitory jsou velkým pomocníkem proti syndromu náhlého úmrtí kojenců, který je definován jako náhlá a vzhledem k předchozímu stavu neočekávaná smrt dítěte do jednoho roku. Příčinu neodhalí ani pitva. Na tento syndrom zemře v Česku 25 dětí ročně. Monitory převzala primářka oddělení Magdalena Chvílová Weberová.

„Moc děkujeme sponzorům za dlouhodobou podporu a samozřejmě Nadaci Křižovatka, že zůstává projektu věrná a každoročně nás podpoří desítkami monitorů, které dokáží zachránit život novorozenců a dětí do půl roku věku,“ řekla primářka.

„Dětské oddělení havlíčkobrodské nemocnice disponuje celkem sedmi desítkami těchto přístrojů a monitor využíváme na všech postýlkách pro novorozence,“ informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Jde o velmi citlivé, bezpečné, bezdotykové zařízení, které monitoruje dýchání a pohyb dítěte přes matraci postýlky. „Je to výborný pomocník pro každodenní péči o dítě. Životnost přístroje je však velice krátká, a tak jsme vděčni za přístrojovou obnovu,“ zdůraznila Petra Černo.