Po této spojnici mezi Masarykovou ulicí a Ledečskou projíždějí denně tisíce aut. „Město Havlíčkův Brod nemá v úmyslu statek pronajmout nebo dokonce opravit, ale pouze a jedině zbourat,“ zdůraznil Libor Honzárek, místostarosta Havlíčkova Brodu za TOP 09.

Zastupitelé zbourání odsouhlasili už dávno, ale problém je vysoká cena demoličních prací, která se vyšplhala na neuvěřitelných 12 milionů korun. Proto se město snaží zjistit, zda bude možné získat na bourání nějakou státní dotaci. Podle místostarosty Honzárka nejde o nijak nadnesenou částku. Cena prací vychází z tabulek, ale pokud město vyhlásí výběrové řízení, mohla by se cena dostat mnohem níž. Když radnice v Brodě nechala zbořit panelák na Smetanově náměstí, práce stála kolem pěti milionů korun.

Jen pro příklad, na internetu inzerují demoliční práce desítky a desítky firem. Třeba za práci bouracím nástrojem, takzvaným hydraulickým kladivem si firmy účtují v průměru 1500 korun za hodinu, za samotné přistavení stroje je to několik desítek korun za ujetý kilometr a to bez DPH.

Ilustrační foto.
Libice má novou posilovnu a toalety přístupné přes SMS

Podle místostarosty Honzárka je křižovatka u svatého Vojtěcha nebezpečná, tvoří se tam kolony a křižovatka je v dopravní špičce téměř neprůjezdná. Ovšem roli tu hrají složité vlastnické vztahy. Ledečská ulice je ve správě Kraje Vysočina, Masarykova ulice je státní, stavět křižovatku chce ale město Havlíčkův Brod. Takže dřív či později musí přijít na přetřes dohady kdo co a kolik zaplatí.

Podle Jana Hyliše z Kraje Vysočina kraj uvažuje o zcela nové komunikaci v okolí Perknova a areálu Psychiatrické léčebny s napojením na Ledečskou ulici, která křižovatku u Vojtěcha mine. Zájem nemá zřejmě ani Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které nyní řeší stavbu jihovýchodního obchvatu kolem Havlíčkova Brodu. Pokud k tomu dojde tak bude doprava v Havlíčkově Brodě vypadat od roku 2021 úplně jinak. Křižovatka u Vojtěcha pak nebude zřejmě stěžejní problém.

Česká bubenická hvězda předvedla své umění v zaplněné Tančírně Panského domu.
OBRAZEM: Miloš Meier předvedl v Chotěboři horečku páteční noci