Prostřednictvím nejmodernějších filmařských technologií divákům vypráví střípky emotivních příběhů, které napsala sama příroda, a které se staly na Zemi během jediného dne. „Musím říct, že tak ohromující záběry jsem v dokumentu dlouho neviděl. Na první pohled prvoplánový děj umí překvapit. Příběhem, kamerou, vtipem, hudbou a samozřejmě i komentářem. Škoda jen tedy, že snímek trvá pouze devadesát pět minut,“ říká o filmu dramaturg Filmového OKA Jiří Svoboda.

Snímek z produkce BBC Earth Films navazuje na populární seriálovou sérii Zázračná planeta a stejnojmenný film z roku 2007. Diváci se během promítání přenesou do studených polárních oblastí i do exotické přírody panamské džungle, od nejvyšších hor k nejvzdálenějším ostrovům, z divočiny až do labyrintů velkoměst. Poznají, jak rychle dokáže „utíkat“ lenochod, když je ve hře láska a námluvy, zjistí, proč včely nenávidí déšť nebo jak nádherně umí tančit medvědi.

Kvalitu snímku korunuje také charismatický vypravěč, kterým je v originále Robert Redford. Pro české diváky za něj zdatně zaskočil neméně charismatický Ivan Trojan. „Jsem rád, že se mohu zúčastnit takového projektu, s tak silným poselstvím,“ komentuje svou motivaci známý český herec. „Svoje děti bych na tenhle film rozhodně vzal. Kromě kvalitních pohádek je tohle typ rodinného filmu, který vřele doporučuju, protože je objevitelským jak pro rodiče, tak pro děti,“ dodává Ivan Trojan.

Dobrodružný a strhující snímek představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenuté hrdiny. Mládě zebry, které se snaží překonat rozvodněnou řeku, pandu usměrňující hravého potomka nebo rodinku vorvaňů, jež s oblibou pospávají ve svislé poloze.

Promítání snímku Earth: Den na zázračné planetě proběhne 28. února od 20 hodin v havlíčkobrodském Klubu Oko. Vstupné je 100 korun.