„Atraktivnímu doprovodnému programu bude vévodit především zážitková prezentace mexické kultury a představení špičkově vybaveného badatelského centra," podotkl ředitel školy Hynek Bouchal s tím, že součástí dne budou i přijímací zkoušky nanečisto.

„Přijímací zkoušky nanečisto startují v patnáct hodin a zkusit je mohou všichni žáci, kteří se k nám přijdou podívat. Není při tom podstatné, zda chtějí studovat právě na našem gymnáziu, či na jiné střední škole, která bude využívat jednotné přijímačky zadávané ministerstvem," upřesnil Bouchal.

Dopolední doprovodný program proběhne formou skupinových prohlídek. Návštěvníci zažijí workshopy, hry, výukové lekce, experimenty na exkluzivních přístrojích v novém badatelském centru, zasoutěží si a navíc ochutnají i speciality mexické kuchyně.

Mexické "vychytávky"

„Všemi ostatními smysly pak zažijí další, řekněme vychytávky, mexické kultury. Spolupracujeme totiž přímo s Velvyslanectvím Mexika v České republice," uvedl Bouchal s tím, že na dopolední prohlídky se lze již nyní přihlásit prostřednictvím e-mailubouchal@ghb.cz.

Odpolední program začíná hodinu po poledni a je volně přístupný. Na všechny návštěvníky čeká pestrá směsice aktivit a atrakcí. Speciálním hostem programu bude kapela Mariachi hrající autentickou mexickou hudbu. Pro každého z návštěvníků se připravuje i ochutnávka specialit mexické kuchyně, které chystají osvědčení gurmáni a kuchaři z řad pedagogů a studentů školy.

Milovníci přírodovědných experimentů a špičkové techniky se budou moci realizovat v badatelském centru, v posluchárně fyziky, laboratoři chemie nebo u 3D tiskárny. Zájemci o soudobé dějiny mohou navštívit přednášku o Tajwanu a Číně.

„Podrobné informace o odpoledním programu zájemci najdou na webu www.ghb.cz., dotazy zodpovíme na výše uvedeném e-mailu," uzavřel Bouchal.