Objekt patří městu Golčův Jeníkov a pečovatelskou službu v něm zajišťuje Oblastní charita Havlíčkův Brod. Za 6 let od otevření v DPS našlo domov 43 klientů, v současné době jich je 17. Seniorům je k dispozici 21 jedno a dvoupokojových bytů. Z výše uvedených čísel vyplývá, že nyní jsou některé byty neobsazené, což by se mělo v nejbližší době změnit.

Pečovatelky Charitní pečovatelské služby nezajišťují jenom provoz v DPS, ale vyjíždí za klienty do terénu. Nyní jejich služby ve svých domovech využívá 21 uživatelů. Charitní pečovatelská služba je zajištěna třemi pečovatelkami a sociální pracovnicí na částečný úvazek. Jelikož mezi pečovatelkami jsou zdravotní sestry s registrací, není problém v poskytování i ošetřovatelských výkonů domácí péče. Této služby nyní využívají tři klienti.

„V Domě s pečovatelskou službou nezapomínáme ani na kulturu," říká pečovatelka Jana Semrádová, „o Vánocích, Velikonocích a ke Dni matek zde vystupují děti z MŠ a ZUŠ Golčův Jeníkov Fialenka a Fialka a Jeníkovský pěvecký sbor dospělých Fiala. O Velikonocích a při Tříkrálové sbírce sem přicházejí na koledu děti zaměstnanců. Také již proběhla beseda s Policií ČR o prevenci bezpečnosti a přednáška o zdravé výživě. Na vystoupení dětí v DPS přicházejí i zaměstnanci  Centra osobní asistence se svými klienty."

A jak jsou s bydlením v Domě s pečovatelskou službou v Golčově Jeníkově spokojení samotní klienti? Paní Jaroslava říká:

„Začátek v novém bydlení nebyl jednoduchý. Je to, jako když se přesadí strom.  Ale setkání s ostatními obyvatelkami na patře, které zde žijí od počátku otevření domu,  přineslo přátelství  tzv. čtyřlístku, které trvá dodnes. Společně se scházíme, navštěvujeme se a oslavujeme svátky a narozeniny."  Paní Marie ji doplňuje: „Pobyt je zde příjemný nejenom vzhledem, čistotou, prostorem, ale milými a šikovnými sestřičkami, které by hledal široko daleko i mezi vlastními dětmi. Tak pěkně se dokážou o nás postarat. Nic jim není zatěžko a za to jim patří dík. Kdo se bojí využít tuto životní cestu, škodí sám sobě, protože je zde klid a pohoda."

Hana Fikarová, Oblastní charita Havlíčkův Brod