V pátek 20. dubna od 15 hodin to bude uklízení obce i okolí, vyrábění lodiček i sezení u táboráku. „Tímto odpolednem chceme podpořit myšlenku přírodní stezky – všímat si běžné, zemědělské, pro někoho nezajímavé krajiny, která však vytváří celkový ráz české krajiny a vztah běžných lidí k ní,“ vysvětluje Iva Kopecká, vedoucí chaloupeckého pracoviště Horní Krupá.

Hřebem večera poté bude loutkové představení divadla Na Káře. To, že na fyzické velikosti člověka nezáleží a že nejdůležitější je jak velké máme srdce, nám ukáže pohádka O Palečkovi.

Organizace Chaloupky na Vysočině působí od roku 1992. Kromě toho, že vede děti i dospělé k ochraně přírody, se zabývá i environmentální výchovou a vzděláváním. Každoročně pořádá stovky jednodenních a vícedenních výukových programů a to na šesti pracovištích.

První Den Země lidé oslavili v roce 1970 v San Franciscu. Tehdy akce nebyla zamýšlena pouze jako svátek zaměřený na ekologii, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Proto měla ohlas hlavně mezi studenty. Dnes slaví Den Země více než miliarda lidí ve více než 175-ti státech světa, a to bez ohledu na původ, víru či národnost.