Akce byla věnovaná zejména dětem prvních stupňů základních škol a mateřským školám. „Příležitost podívat se na policii v Havlíčkově Brodě využily nejen děti havlíčkobrodských škol, ale také děti škol z okolních obcí, jako jsou Lučice, Věž, Úsobí a Šmolovy,“ vyjmenovala policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Děti na policejní stanici zavítaly už potřetí. „Policisté si opět připravili ukázky své výzbroje a výstroje, služebních vozidel a děti měly možnost podívat se do částí policejní budovy, kde policisté pracují a do policejních cel,“ přiblížila Miláčková.

„Dále se děti mohly seznámit s prací kriminalistických techniků a zajistily si i svoji první stopu, a to v podobě vlastních otisků prstů, které si odnesly domů na památku. Vyzkoušely si také modelové situace, při kterých si zkusily zavolat na linku tísňového volání například, když naleznou nebezpečný předmět jako je zbraň, nebo když uvidí někoho něco ničit. V tomto případě děti viděly sprejera, který chtěl postříkat zeď budovy, vše tak dobře dopadlo, děti včas přivolaly policii, která sprejera zadržela,“ pověděla Miláčková.

Nechyběli ani policejní psovodi se svými čtyřnohými parťáky. „Svoji práci bravurně předvedli němečtí ovčáci Jack a Bonny, kteří jsou specialisté na vyhledávání výbušnin. Poslušnost, ale také umění okamžitě zakročit proti nebezpečnému pachateli, který ohrožuje okolí, dětem profesionálně ukázal německý ovčák Nero,“ sdělila Miláčková.

„Jsem velmi rád, že dětem můžeme zprostředkovat nevšední zážitek a seznámit je se svojí činností. Akce má velký význam zejména z hlediska prevence, která je pro nás velmi důležitá. Pokud by si byť v jediném případě díky tomuto druhu prevence jedno z těchto dětí vzpomnělo a překonalo strach z neznámého a dokázalo pomoci sobě nebo někomu jinému například tím, že včas přivolá pomoc, bude to pro nás tou největší odměnou,“ uvedl Pavel Nováček, vedoucí územního odboru Havlíčkův Brod.