Pokladovka navazuje na online kurzy, které Mammacentrum pořádá. „Věnujeme se pohybový kroužkům. Kvůli pandemii jsme se musely přesunout do virtuálního světa, ale zaujmout děti přes obrazovku je někdy docela náročné. Neustále proto vymýšlíme, jak jim cvičení oživit, abychom je udržely v pohybu za každou cenu,“ svěřila se Moláková.

Rozhodly se proto děti vytáhnout ven. „Napadlo nás udělat něco jiného než online aktivitu a dát do toho příběh. Děti mohou vyrazit s rodiči, zažijí takové malé dobrodružství na čerstvém vzduchu a je to pro ně zábavnější,“ popsala Moláková.

Procházka ale není jedinou fyzickou aktivitou, kterou vynaloží. Na konci stezky musí vymyslet cvik spojený s jednorožcem, který tady na ně bude čekat. „Vytvořily jsme plno kurzů podle zvířat, máme třeba pejska, kočičku nebo velblouda. Teď se nám zalíbil právě jednorožec,“ pověděla Moláková.

Pokladovka

Přihlásit se je možné ZDE

- účastníci musí uhradit vstupní poplatek

- poté jim přijdou pokyny a mapa trasy

- na cestě je několik stanovišť

- celá trasa měří zhruba 3,5 kilometru

Za to pak na ně čeká drobná odměna. „Máme připravené například samolepky, omalovánky či sladkosti. Největší odměnou je ale možnost vyhrát hodinu cvičení zdarma. Podmínkou je vymyslet právě zmíněný cvik,“ prozradila Moláková.

Pokladovka se odehrává v havlíčkobrodském parku Budoucnost. Zájemci se jí mohou zúčastnit kdykoliv v průběhu dne, a to až do Velikonočního pondělí. „Každý si ji prochází sám, abychom splnili všechna protiepidemická patření a lidé se neshromažďovali. Většinou chodí po rodinách,“ sdělila Moláková.

V současné chvíli se ke hře přihlásilo zhruba 140 účastníků. „Je to pěkné číslo. Musím se přiznat, že takový zájem jsme ani nečekaly,“ pochvalovala si Moláková.