Novou školku, která začne fungovat 1. září, bude moci navštěvovat devatenáct předškoláků. Přednost dostanou děti zaměstnanců domova pro seniory a okresní nemocnice. „Bude fungovat dvanáct hodin denně a bude uzpůsobená pracovní době ve zdravotnictví. Počítáme i s patnáctiminutovým překryvem ráno a večer, takže ve finále bude v provozu dvanáct a půl hodiny,“ přiblížil místostarosta Havlíčkova Brodu Vladimír Slávka.

Vlastní kuchyni školka mít nebude. O jídlo se postarají kuchařky nemocnice. „Nebylo úplně jednoduché to skloubit, protože mateřské školy mají úplně jiné normy, co se stravy týče. Nakonec jsme se ale domluvili, že nemocnice bude zásobovat jak domov, tak školu,“ řekl Slávka.

Martin Halama ze Sobíňova fotografuje umělecké akty.
Záblesky intimity. Muzeum chystá výstavu fotografií nahých ženských těl

Aktuálně zbývají dodělat už jen maličkosti. „Drobné spotřební věci, které se budou do školky dávat, zafinancuje město. Jedná o sumu zhruba 170 tisíc korun,“ sdělil Slávka.

Mateřská škola Husova vznikla ve spolupráci s Krajem Vysočina. „Byla vybudovaná z finančních prostředků kraje. Spravovat ji bude město a bude patřit pod základní školu Wolkerova,“ prozradil Slávka.

Rodný dům herce a bouřliváka Pavla Landovského.
Pocta hereckému bouřlivákovi. Landovského trojjediná deska zdobí Brod deset let

Základní škola Wolkerova se postará o chod a personální zajištění školky. V tuto chvíli už zřizuje jednu mateřskou školu, a to dvoutřídku v Perknově, místní části Havlíčkova Brodu.