Po celý týden budou mít noví čtenáři registraci zdarma a peníze budou moci nechat doma i hříšníci, kteří zapomněli vrátit knihy včas. Bude totiž platit amnestie na upomínky pro zapomnětlivé čtenáře.

„Letošní Týden knihoven bude věnován především práci knihoven s lokální historií. Knihovny fungují jako místo podpory lokálního kulturního dědictví, historie, literatury a tradic. Každý region má svou krajinu, historii, kulturu, památky, osobnosti či tradice. Knihovny ji mohou svým uživatelům připomínat, zprostředkovávat a pomáhat ji objevovat. Do Týdne knihoven se přihlásilo kolem 300 knihoven z celé republiky,“ pověděl Roman Giebisch z Národní knihovny České republiky.

Od úterý do čtvrtka pak bude ve vestibulu Staré radnice burza knih. Po celý týden je připravená i řada dalších aktivit. Například recitál pro děti s Pavlem Lutnerem, přednáška o kuchyni za první republiky, listování pro děti nebo soutěž o nejhezčí vařečku.

Soutěžit bude také knihovna, a to v klání Knihovna roku 2018. „Jejím cílem je ocenit nejlepší knihovny, které jsou provozovány či zřizovány městy, a motivovat další knihovny k rozšíření a zkvalitnění veřejných knihovnických a informačních služeb,“ vyzdvihl Giebisch.