To není žádná televizní show, nýbrž už 14. turnaj Paní a Dívek s volbou Miss Billiard ČR 2009. Své zastoupení v porotě, která měla určit nejhezčí dívku, měl i Havlíčkobrodský deník.

Je neděle večer a v Panském domě v Chotěboři se dá napětí krájet. Souboje v billiardu vrcholí.

Dívky jsou nepochybně talentované, do finále však mohou postoupit jenom dvě. Prvenství nakonec patří Veronice Hubrtové, jež je mimochodem letošní vicemistryně Evropy.

Tím však zdaleka nic nekončí. Dívky se musí vyrovnat s tím, že kolem nich každou chvilku chodí nenápadná porota a hodnotí. „U mě nejvíce zaboduje tvář a postava,“ komentuje fotbalový internacionál Karol Dobiaš. Přiznává, že v billiardu ještě miss nevolil. „Ale musím říct, že jsem ani pořádně nevěděl, kam jedu. Jenom mi zavolal Tonda (Panenka, pozn. aut.), že pojď, tak jsem tady,“ směje se Dobiaš.

Dobiaš má rád exotickou krásu

S reprezentací projezdil kus světa, když opomene Českou a Slovenskou republiku, nejkrásnější se mu zdály Brazilčanky. „Když tam chodily po pláži s tou osuškou kolem pasu, to byl pohled. Taková ta exotická krása,“ prozrazuje.

Až z dalekých slovenských Košic pochází Lenka Majerníková, křehká dívka s tváří modelky. Studuje v Praze a věnovat se billiardu začala v podstatě z legrace.

„Později jsem zjistila, že to opravdu vyžaduje nějaký trénink. Ale baví mě to,“ tvrdí. Domů jezdí jednou za měsíc, přece jenom deset hodin tam není jen tak.

Z deseti finalistek, které porota vybrala, se pomalu rýsuje medailová trojice. Ještě poslední škrty a kontrola čísel soutěžících a výsledky jsou jasné.
Miss Billiard 2009 se s přehledem stává Růženka Halamková.

„Pozor, Karol, to nejsou brýle, ale korunka,“ popichuje fotbalového kolegu Antonín Panenka. „Vždyť já vím,“ zamumlá pod vousy Dobiaš a až napotřetí nasadí Halamkové korunku správně.

Připravila se poctivě

„Na tomto turnaji soutěžím asi od devíti let. Přiznám se, že letos jsem se poprvé připravovala i na Miss,“ nepopírá sympatická blondýnka, jež v turnaji obsadila deváté místo. „V pátek jsem byla u kadeřníka, v sobotu jsem si nechala udělat nehty,“ popisuje svou anabázi za titulem.

Přípravy však nebyly pro nic za nic. Růženka nakonec šla s barvou ven: „Letos se stěhuju od rodičů, takže budu potřebovat nějaký nábytek. A jelikož byl konferenční stolek jako jedna z cen, můj cíl byl jasný.“

Jedním dechem však dodává, že pro ni je v první řadě důležité si zahrát.