Už v úterý se lidé mohli na vlastní oči přesvědčit, jak to chodí na městském úřadě a dny otevřených dveří pokračují prohlídkami také ve středu 14. června. „Lidé si během středy mohou prohlédnut sběrný dvůr v Sokolohradské a také kotelny v Kamenné. Den otevřených dveří začíná také v jednu hodinu odpoledne v kině Chotěboř,“ uvedl místostarosta Chotěboře Tomáš Škaryd.

Ve čtvrtek 15. června budou otevřené dveře v Domě dětí a mládeže a Středisku volného času Junior a na sportovištích po celém městě. V šest večer sehraje Divadlo Schod Chotěboř v kině pohádku pro děti O čarovné flétně. V pátek 16. června vystoupí v chotěbořské sokolovně od osmi hodin muzikant Lipo, Pekař a kapela The Cycle. Vstupné na místě stojí 300 korun.

V sobotu 17. června se chotěbořské aréně koná osmý ročník soutěže mažoretek Chotěbořská hůlka, zájemci se podívají od devíti ráno do čtyř večer na místní gymnázium a v pravé poledne začíná program na náměstí. Přichystaný je i doprovodný program pro děti.

„Bude tu výstava techniky hasičského záchranného sboru, sboru dobrovolných hasičů, policie a tréninkové hřiště fotbalistů. V pravé poledne vyjedou také okružní jízdy historickými autobusy Škoda 706 RTO a Karosa ŠL 11 po městě. Odjezdy z náměstí budou každých patnáct minut,“ dodal k programu Škaryd.

Ve dvě hodiny odpoledne zahraje kapela Argema, ve čtyři kapela Michala Kratochvíla z Chotěboře, která si říká Století a s akrobatickým vystoupením na kole přijede Marek Pochtiol. Dále se lidé mohou těšit na Městskou hudbu Františka Kmocha Kolín, na TJ Alexis Chotěboř, Moravians s Eliškou Bučkovou a bude vyhlášený také vítěz participativního rozpočtu.

Od čtvrt na devět zazpívá zpěvačka Olga Lounová, se kterou se lidé budou moci nechat vyfotit a nebo si nechat podepsat fotku. Vystřídá ji kapela Liquid Face.

V neděli se otevře zámecký park pro veřejnost a ve dvě hodiny tu zahraje pěvecký sbor Doubravan.

Vystoupení Olgy Lounové a Marka Ztraceného letos v květnu:

| Video: Youtube