Akce na náměstí přinese zábavu jak pro dospělé, tak pro děti. „Ty určitě potěší vystoupení šermířů, kteří si nachystali i několik atraktivních soutěží právě pro nejmenší diváky. V rolích mušketýrů se představí členové profesionální šermířské skupiny Bravo Team z Brna. Jsou velmi vyhledávanými kaskadéry zejména pro pohádky. Dětští diváci si je možná budou pamatovat ze Sněžného draka,“ prozrazuje Josef Hospodka.

Velkým tahákem bude vystoupení jednoho z nejlepších evropských motocyklových kaskadérů Adama Peschla. Ten předvede své umění zhruba v půlhodinové show, na jejímž závěru se v rychlostním souboji utká s dalším borcem, Pavlem Kuberou, závodníkem v dragsterech (speciálně upravená motorka na sprint s pevným startem), čerstvým rekordmanem ze Švédska, kde překonal hranici 200 kilometrů v hodině na čtyřkilometrové trati. Rekord je o to vzácnější, že vznikl na ledě. „Připravit motorku na takovou jízdu není jen tak. Na pneumatikách jsou například hřeby, na předním kole 120, na zadním 180,“ vysvětluje Pavel Kubera a zároveň zve všechny nejenom motocyklové nadšence v červnu na náměstí, kde se samozřejmě objeví jeho dragster v úpravě na beton. „Určitě bude na co koukat,“ dodává.

Na úvod vystoupí Dechový orchestr mladých, působící při ZUŠ Chotěboř, večer pak kapely Letrourou a Liquid Face. „V hlavním večerním čase se představí slovenská skupina Elán Kontraband, která patří mezi nejlepší revivaly Elánu v Česku i na Slovensku. Písničky, které nabídnou, budou určitě všichni znát,“ podotýká ředitel příspěvkové organizace, která má slavnosti organizačně pod palcem.

Program dále doplní chotěbořské gymnastky a zajímavé vstupy myslivců. „Ti letos slaví devadesát let, tudíž budou součástí Dnů města Chotěboře. Diváci se mohou těšit na ukázky psích plemen a k vidění možná budou i dravci,“ popsal Josef Hospodka.