Berousek originál cirkus Sultán zavítal do Havlíčkova Brodu a od středy do neděle vás zve na svá představení.

Každý může přijít užít si jedinečnou podívanou a vychutnat si pravou cirkusovou atmosféru, která má tradici už mnoho desetiletí. Hlavním tahákem cirkusu je ojedinělá krokodýlí show.

Mluvící koně a divoké opice

Diváci se mohou těšit také na mluvícího koně, jízdu divokých opic na malých ponících nebo drezuru kachen, kterou předvede pes Elvis. Nebude chybět ani medvěd na koni a další cirkusová lákadla.

Cirkusové umění patří k českým zemím stejně jako například české sklo, pivo nebo bižuterie.

Cirkusy, jak je známe v dnešní podobě, vznikly zhruba v polovině minulého století. Jedním z nejslavnějších cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem je Ferdinand Berousek. Ten společně se svými syny vystupoval ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde hlavní roli hráli právě jejich medvědi, jejichž drezura je specialitou rodiny.

Synové Karel a Ferdinand, majitelé Berousek originál cirkus Sultán, jsou představiteli šesté generace Berousků a stejně tak, jak se cirkusovému umění učili od svého otce Ferdinanda, dnes předávají zkušenosti svým dětem, které jsou další nadějnou generací.

Drezury zvířat, které tuto rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, která motivují výhradně pamlsky a cvičí pouze v tom, co je baví. K ničemu je nemusí nijak nutit.

Obdiv sklízí rovněž za oceánem

V roce 1981 získala drezura medvědů pod vedením Karla Berouska nejvyšší vyznamenání v Tokiu za Super Show s medvědy. Obrovský úspěch pak Berouskové zaznamenali také ve Spojených státech amerických. Byli jako jediní  z českých umělců pozváni na hostování v největším Disneylandu na světě.

Kdy do cirkusu?

Cirkus Berousek najdete na „place" pod Billou za mostem přes Sázavu v Havlíčkově Brodě, kde hostuje od středy 23. října do neděle 27. října. Ve středu, čtvrtek a pátek představení začíná v 17 hodin, v sobotu v 15 hodin a v neděli v 11 hodin.